استعدادهای ورزشی استان در آمایش سرزمینی سیستان و بلوچستان مد نظر قرار گیرد

دسته: آخرین اخبار , استان
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ خرداد ۱۳۹۵

13930430122331883256364

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استعدادهای ورزشی استان در آمایش سرزمینی سیستان و بلوچستان مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، علی‌ اوسط‌هاشمی صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان که در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: سوم خردادماه سالروز ازادسازی خرمشهر روز باورها و ارمانها در جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود جمعیت در استان و اقدامات انجام گرفته درحوزه امور جوانان و ورزش گفت: علی‌رغم اینکه جمعیت کشور به سمت پیری است این استان بعنوان یک سرمایه ارزشمند از پایه جمعیتی خوب و جوانی برخوردار است.

هاشمی با اشاره به اینکه نرخ جمعیتی استان که تا چندسال قبل ۸ درصد بوده و امروز به ۳ درصد رسیده است، افزود: در استان ۵۰۰ هزار نفربیسواد داریم و در یکی دو سال گذشته ۹۶ هزار بی‌سواد رده سنی شش تا نه سال را باکلاسهای درس اشتی داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در این زمینه برنامه ریزی کردیم که امسال۲۸۷ مدرسه خشت و گلی در استان را نوسازی کنیم و  تمرکززدایی در عرصه ورزش حضور استان در نگاه ملی را از اولویت‌های خود دانست و آمادگی استان را برای برگزاری ومیزبانی از مسابقات ملی را اعلام کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان ضرورت قرار گرفتن استان در تقویم ورزشی کشور را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به پدیده حاشیه نشینی در استان افزود: متاسفانه بر اثر خشکسالی های پی‌درپی حاشیه نشینی توسعه پیدا کرده و می‌طلبد تا وزرات ورزش در این خصوص یک بسته اجرایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات شایسته‌ای در جهت احیا و رونق ورزش سیستان و بلوچستان انجام شده است، گفت:  باید تلاش کنیم این اقدامات مثبت روز به روز افزایش یابد و به دلیل نبودن اسپانسر برای هیئتهای ورزشی خواستار تکمیل طرحهای نیمه تمام در استان هستم.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.