بازارچه مرزی میلک با حداقل امکانات اداره می‌شود

دسته: استان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

 

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: بازارچه میلک برخلاف گذشت مدت زیادی از گشایش رسمی آن با ابتدایی‌ترین امکانات اداره می‌شود.

ابراهیم افرازه بعد‌ از ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانداری سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: علاوه بر امروز در سال ۷۸ نیز بحث فروش سوخت مطرح بود و در آنجا طبق مصوبه‌ای که استانداری و شرکت نفت امضا کرده‌ بودند بخشی از سود حاصله برای توسعه زیرساخت‌های بازارچه در نظر گرفته می‌شد که امروز این مصوبه اجرا نمی‌شود.

وی با اشاره بر ضعف زیرساختی برخی بازارچه‌های مرزی، ضمن ضرورت رفع موانع و توسعه زیرساخت‌های آنها، بیان کرد: با وجود فعالیت زیاد بازارچه مرزی کوهک، این بازارچه هنوز فاقد برق است و انرژی مورد نیاز آن از طریق ژنراتور تامین می‌شود.

عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان سرانه مالی مدیریت‌ بازارچه‌های مرز استان را کم ارزیابی کرد و گفت: از ابتدای سال تا‌کنون تنها ۱۰ میلیون تومان هزینه سرانه به ما داده شده که باید بین ۷ بازارچه تقسیم شود، اگر به هر کدام از این بازارچه‌ها ۲ میلیون تومان هم بدهیم باز هم کم می‌آوریم.

افرازه آغاز فعالیت بازارچه مرزی «میلک» در شمال استان را به سال ۱۳۷۱ دانست و در مورد ضعف‌های آن افزود: این بازارچه برخلاف گذشت مدت زیادی از گشایش رسمی آن با ابتدایی‌ترین امکانات اداره می‌شود.

وی تاکید کرد: از تعداد هفت بازارچه رسمی، هنوز سه ‌مورد آن خودروی فرسوده دارد که هر روز برای تعمیر در تعمیرگاه است، باید وضعیت بازارچه‌های مرزی استان بهبود یابد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.