بخش اول مصاحبه با مهندس گرگیچ: نگفته هایی بعد از شش سال

دسته: آخرین اخبار , مطالب ویژه , نقد
۳۰ دیدگاه
شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

1

امروز روبروی مردی نشسته ایم که نامش در تاریخ سیستان جاودانه خواهد ماند و این افتخار نصیب تیم خبرسیستان شد که بعد از سال ها دوباره یادی از مرد سخت کوشی کنیم که با سکوت به شهرمان آمد و شهرمان را ساخت اما با دلی زخم خورده مجبورش کردیم شهر را ترک کند . امروز همراه شدیم با مردمهربان و شهردار سابق شهرمان جناب مهندس گرگیچ که با وجود آن همه نامهربانی ، همچنان خودش را یکی از ما می داند و به آن افتخار می کند .


با وجودی که برایش سخت بود دوباره به آن روزها برگردد اما به خاطر دلتنگی اش برای سیستان حاضر به مصاحبه با خبرسیستان گردید. باشد که این مصاحبه تذکری باشد که دوباره اگر خواستیم مردانی که به شهرمان خدمت می کنند را زخمی کنیم به یاد این بزرگ مرد بیفتیم و پشیمان گردیم و از چنین افرادی همیشه و در همه حال حمایت کنیم .

جناب مهندس سلام خیلی افتخار دادید به خبرسیستان

با سلام به مردم سیستان و تشکر و سپاس از سایت خبرسیستان و خسته نباشید به دست  اندرکاران این سایت.خوشحالم که این موقعیت پیش آمد که از طریق سایت خبر سیستان با مردم شهر زابل ،  شهری که در آن بهترین و بدترین خاطرات زندگی من و خانواده‌ام رقم خورد  حرف بزنم.

 جناب مهندس لطفاً یک بیوگرافی کوتاه از خودتان را بیان فرمائید ؟

بنده رسول گرگیج فرزند امیر، متولد استان گلستان  شهر آزادشهر که تحصیلات ابتدایی در خان‌ببین ، متوسطه در علی‌آبادکتول و تحصیلات عالیه در شهر گرگان میباشم.

بنده فارغ‌التحصیل در رشته علوم اجتماعی از دانشسرای تربیت معلم شهید اسدی‌عرب(گرگان) هستم که در تاریخ ۲/۸/۱۳۶۰ به استخدام آموزش و پرورش علی‌آبادکتول در آمدم و بعنوان دبیر در دبیرستان های این شهر مشغول تدریس شدم.

در دوره‌های سوم و چهارم ، کاندیدای مجلس شورای اسلامی در شهرستان علی‌آبادکتول شدم.

در سال ۱۳۶۹ از وزارت آموزش و پرورش به صورت مأمور به وزارت کشور رفتم و در شهرهای دهگلان در استان کردستان، تفرش،دلیجان و خمین در استان مرکزی وسراوان، ایرانشهر و زابل در استان سیستان و بلوچستان بعنوان شهردار مشغول بکار بوده‌ام.

معاونت شهرداری گرگان ، مشاور شهردار گرگان و مدیریت پسماند استان گلستان از دیگر مسئولیت های من بوده است.

چرا شما هیچگاه حاضر به انجام مصاحبه نشده‌اید. نخواسته‌اید یا امکانش نبود؟

نخواسته‌ام مصاحبه کنم چون گوش شنوائی نمی‌دیدم.می‌گویند مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد. حالا که احساس کردم گوش شنوائی هست آمده ام که حرف بزنم و نگفته هایی را بیان نمایم.

عده‌ای معتقدند زابل با شما می رفت که به اوج برسد اما با رفتن شما به یکباره با سر به زمین خورد نظر خودتان چیست؟

زابل همیشه در طول تاریخ دستخوش تحولات عظیمی بوده است که به لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی،اعتقادی و عمرانی در تاریخ ثبت شده و ماندگار است.تاریخ سیستان گواه این مطلب است که عوامل مختلفی از درون و بیرون وجود دارد که نمی‌گذارند وحدت عقلی برای عمران و آبادانی سیستان بوجود آید. هرگاه مردانی در زابل به قدرت رسیدند که توانستند وحدت عقلی برای عمران و آبادانی سیستان به وجود آورند و از همه توانمندیها استفاده کنند زابل به سمت اوج حرکت کرد و عوامل تفرقه و اختلاف ضعیف می شدند و هرگاه نیروهای ضعیف بقدرت رسیدند وحدت عقلی ایجاد نشد و عوامل تفرقه برای حفظ منافع خویش زابل را به سرازیری سقوط حرکت دادند.

فرمانداران،ائمه جمعه، شهرداران، نمایندگان مجلس، شوراهای اسلامی شهر و سرداران طوایف مختلف در این دایره در فراز و فرود زابل نقش اساسی داشته‌اند و تا مردم نسبت به این مسائل حساس نباشند زابل گاهی در مسیر پیشرفت و گاهی راکد و گاهی در مسیر پسرفت قرار می‌گیرد.

من بعنوان شهردار زابل سعی کردم با ایجاد وحدت عقلی بین مردم در عمران و آبادانی شهر و استفاده از توانمندیهای پرسنل سخت کوش شهرداری و اعتبارات  ملی و استانی از یک طرف و از طرف دیگر با درست هزینه کردن اعتبارات، هم فضای عمومی شهر را برای شهروندان آماده کنم و هم با کارهای زیربنائی از جمله ایجاد کمربندیها، فراهم نمودن بستر سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز را به عنوان اصلی ترین محور مشارکت شهروندان، زمینه حرکت شهر زابل را بسوی سازندگی فراهم کنم . اما یادمان باشد که مدیران توانمند و مورد وثوق مردم برای سازندگی تاوان‌های سختی داده‌اند . همچنان که برای بقای خیلی از حاکمان سهراب به دست رستم کشته می شود.

آقای مهندس شما ، تاوان دادن برای خدمت به سیستانیان را بیان فرمودید لطفا کمی از این مسائل را شفاف با مردم در میان بگذارید.

اینکه مسئولین وقت زابل ، امام جمعه ، فرماندار ، نمایندگان مجلس ،  شورای اسلامی شهر و مردم حتی پی‌گیری نکردند که حقیقت موضوع را دریابند.حتی اعضای شورای سلامی شهر دو روز بعد جلسه گذاشتند و سرپرست شهرداری را تعیین کردند بدون اینکه از استاندار بخواهند موضوع را روشن کند و حمایتی هرچند کوچک از شهرداری که خوشان منصوب کرده بودند را داشته باشند ، من مجری مصوبات شورای اسلامی شهر زابل بودم که تماماً به نفع مردم و شهر زابل بود، اگر یک مورد خلاف آن باشد حاضرم بیایم و پاسخ دهم، ولی حق من این نبود.

شنیده شده که شهرداری کنونی دچار بدهکاری است نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ چرا همه شهرداران زابل بدهکار می‌شوند؟

بنده در جریان بدهی شهرداری فعلی زابل نیستم ولی در ۶ سال تصدی اینجانب به عنوان شهردار زابل در پایان سال   ۱۳۸۵ با پرداخت کلیه حق و حقوق پرسنل حتی عیدی و پاداش سال ۱۳۸۵ موجودی شهرداری زابل رقم قابل توجهی بود . بدون بدهی به پرسنل و پیمانکاران ضمن اینکه صدها میلیون تومان چک های تقسیطی در واحد درآمد بود که در سال ۸۶ وصول شد. و مدتها شهرداری بعدی از چک های تقسیطی زمان اینجانب هزینه می‌کرد این مطالب را حاضرم در یک مناظر تلویزیونی یا در یک نشست حضوری در شهر زابل به کسانی ثابت کنم که باور ندارند.

علت بدهی شهرداری زابل در هر زمانی به این دلیل است که شهرداران کارائی لازم و توان کافی را برای کسب درآمد پایدار ندارند و منابع درآمد شهرداری نظارت و کنترل نمی‌شود و از پرسنل توانمند شهرداری در همه زمینه‌ها خوب و اصولی استفاده نمی‌گردد بعنوان مثال جلوگیری از ساخت و سازها ، حفظ اراضی خالصه ، جذب اعتبارات ملی و استانی.

جناب مهندس از نظر مردم شهرداری اداره ای بود که برای هر کاری که باید درآن انجام شود پول های زیادی از مردم طلب می کرد اما همیشه بدهکار بود .پس جناب مهندس شما با این جواب به نوعی بیان نمودید که تنها شهرداری بودید که آنجا را  با درآمد تحویل دادید؟

بله روزی که در تاریخ ۲۷/۱۲/۷۹ شهرداری زابل را تحویل گرفتم، علاوه بر بدهی شهرداری به پیمانکاران ، پرسنل و کارکنان شهرداری نیز طلبکار بودند که من ابتدا دستور پرداخت بدهی پرسنل را دادم ودر هنگام تحویل دادن شهرداری در ۲۵/۱۲/۸۵ کلیه مطالبات پرسنل شهرداری را پرداخت نمودم.بنده حتی با وجود اینکه میدانستم که دیگر شهردار نیستم اما کمیته وصول چک درست کردم تا چک های تقسیطی را به موقع دریافت کنند و حق شهرداری از بین نرود.

دوست دارم موجودی شهرداری زابل و چک های تقسیطی را در ۲۵/۱۲/۸۵  از بانک ملی و کمیته وصول چک دریافت کنید تا برای همگان روشن شود که من چه چیزی را تحویل گرفتم و چگونه آن را تحویل دادم.

 لطفا کمی از دستاوردهای خود در زمانیکه شهردار زابل بوده‌اید را بیان بفرمائید؟

افتتاح ترمینال ، احداث پارک یعقوب لیث ، احداث پارک میدان رستم ، احداث بلوار گورستان ، احداث بلوار جاده قائم‌آباد و تعریض خیابان آن ، احداث کمربندی اطراف شهر ، بازگشایی بلوار هنگ مرزی ، ایجاد و احداث پارکهای محله‌ای ، پیاده رو سازی اکثر معابر سطح شهر ، آسفالت کوچه‌ها و خیابانها ، احداث بلوار زهک ، توسعه فضای اداری شهرداری ، توسعه ناوگان اتوبوسرانی ، بازگشائی بلوار کارگر شمالی ، احداث میدان جاده قائم آباد ، خرید ماشین آلات عمرانی، خرید خودروهای حمل زباله (مکانیزه) ، ساماندهی جمع آوری زباله شهر با نصب باکس و جمع‌آوری مکانیزه.

بازسازی ساختمان شورای شهر ، پیاده‌روسازی و بهسازی بازار زابل ،واگذاری زمین جهت احداث دانشگاه علوم قرآنی و حوزه علمیه خواهران ، باشگاههای ورزشی و ساختمان انتقال خون.

جناب مهندس، شما به عنوان بهترین شهردار زابل بعد از انقلاب (به گفته مردم سیستان) فکر می‌کنید مشکلات شهری زابل از کجا ناشی می‌شود؟

به نظر بنده عدم استفاده درست از توامندی های همه مردم و نیروهای شهرداری عامل اصلی مشکلات زابل می‌باشد . شهرداری زابل پرسنل توانمند و شهر زابل مردم فهیمی دارد.

یعنی شما اعتقاد دارید شهرداری زابل با همین بضاعت هم می تواند دوباره شهرساز باشد و خدمات خوب ارائه کند؟

قطعاً   : بهتر است یادآوری کنم که روزی که بنده شهرداری را تحویل گرفتم اوضاع بسیار بدتر از وضع کنونی بود و مردم هیچ امیدی نداشتند ولی با تلاش شبانه روزی بنده و همکاران توانستیم از آن حالت شهرداری را خارج کنیم. و مردم امیدوار به سرمایه‌گذاری و ساخت وساز شدند وتوانستیم درآمد شهرداری را به ۳ برابر برسانیم . خیلی از کارها انجام شد مثل پیاده‌روسازی اکثر خیابان‌های اصلی شهر ، آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها و معابر.

گویا شما از پرسنل شهرداری زابل راضی هستید؟

بله از تلاش ، همراهی و توانمندی پرسنل راضی بودم. اما از اینکه به جز یک نفر بقیه هیچ توجهی به خانواده‌ام نکردند. حتی جرأت سلام کردن به من را هم نداشتند ناراضی هستم.

 زمانیکه شما به عنوان شهردار زابل انتخاب شدید شهر زابل اوضاع خوبی نداشت شما چگونه توانستید زابل را از آن حالت خارج کنید؟

با وحدت و همدلی همه نیروهای شهرداری در جهت عمران و آبادانی و ایجاد ۱۱ کمیته و کمیسیون در شهرداری ، استفاده از همه دیدگاهها و هماهنگی با دیگر ادارات و سازمانها کمر همت برای سازندگی زابل بستیم.

شما دلیل اینکه شهرداران در زابل موفق نیستند را چه می‌دانید؟

شهرداران بدون هدف و برنامه صرفاً فقط بعنوان شهردار مسئولیت می‌گیرند و برنامه و هدفی برای شهر ، شهرداری و شهروندان ندارند.

شما از واژه شهرداران بدون هدف استفاده کردید .چطور می شود یک شهردار را به سمت اهداف دست یافتنی برای شهری بهتر سوق داد؟

مردم و شورا فرصت تربیت شهردار را ندارند. بلکه باید فردی با تجربه و توانمند و دارای برنامه را به عنوان شهردار انتخاب کنند تا با هماهنگی شورا ، مردم و پرسنل شهرداری بتواند مشکلات زابل را حل نماید.

جناب مهندس فرمودید که در انتخابات نباید به مسائل قومی قبیله ای اهمیت داد و باید به برنامه کاندیداها توجه نمود اما زابل همیشه با این موضوع درگیر بوده و همیشه هم چوب آن را نیز خورده است .چطور می شود این رویه را اصلاح کرد؟

نگاه و دیدگاهمان را باید به مسائل کلی و بخصوص عمرانی و زندگی شهری عوض کنیم. همانطور که برای سلامتیمان وقت کافی و حساسیت ویژه داریم تا به دکتر خوب و متخصص مراجعه کنیم ، مدیریت سازندگی هم نیاز به تجربه و تخصص دارد.

 به نظر شما چرا فضای سبز زابل به جای پیشرفت روز به روز پسرفت می‌کند؟

قبل از ایجاد فضای سبز باید به فکر نگهداری آن بود به همین دلیل ، اول زمینه برای نگهداری و بعد از آن ایجاد فضای سبز باید در دستور کار شهرداری باشد.

نگهداری و مراقبت همیشه هزینه بیشتری از ایجاد دارد چطور می شود این هزینه ها را بدون اینکه به مردم فشار وارد شود تامین کرد ؟

منابع درآمد شهرداری اگر درست ساماندهی شود و در جای خودش هزینه گردد هر بخش می‌تواند از اعتبارات شهرداری استفاده نماید از جمله فضای سبز .

زیرا سرفصل‌های درآمد و هزینه کاملاً در شهرداری شفاف و روشن است  اما درست و به جا هزینه نمی‌شود.

 در زمان شما چقدر به فضای سبز اهمیت داده شد و سرانه آن زمان را چقدر توانستید افزایش دهید؟

وضعیت فضای سبز در زمان تصدی اینجانب از دو نگاه قابل بررسی است . اول حفظ و ساماندهی وضع موجود و دوم احداث و ایجاد فضای سبز با اولویت نگهداری آن.مردم کاملاً در جریان توجه اینجانب به همه جوانب شهری از جمله فضای سبز بودند.

در زمان شما چند پارک و فضای سبز در شهر ایجاد شد؟

پارک یعقوب لیث ،پارک میدان رستم ، دهها پارک محله‌ای و همچنین  میادین و بلوارها که دارای فضای سبز و آب‌نما بودند.

شما پارک یعقوب لیث را ساختید. تنها پارکی که بعد از سالها در زابل ایجاد شد چرا زابل پارک کم دارد و متأسفانه به این موضوع توجه چندانی نمی‌شود؟

در سوال های قبل اشاره داشتم که شهرداری‌ها باید اول به فکر فضای سبز موجود باشند بعد با اولویت نگهداری ، به احداث فضای سبز اقدام کنند.

آقای مهندس چرا زابل جایی برای تفریح ندارد؟ چرا هیچ شهربازی یا سینمایی در زابل فعال نیست؟

به دلیل عدم فعال بودن بخش خصوصی ، باید امنیت سرمایه‌گذاری به مردم داده شود تا سرمایه‌گذارجرأت ایجاد اماکن تفریحی و رفاهی در شهر زابل را داشته باشد.فضای عمومی زابل برای ایجاد و احداث چنین مکان هایی مناسب است . به دلیل وجود دانشگاه وتعداد بالای دانشجو، پتانسیل مناسبی برای سرمایه‌گذاری فراهم نموده که متأسفانه به آن توجه نمی‌شود.

در زمان شما وضع فاضلاب شهر سروسامان داده شد و اکثر خیابان‌ها و کوچه‌های زابل آسفالت گردید اما چطور شد که باز هم این مشکلات دوباره دامن شهر را فراگرفت ، آیا کارهای شما زیربنائی نبود؟

انجام شبکه فاضلاب در آن زمان یک کار کارشناسی شده و زیربنائی برای شهر زابل بود.اما مرمت و بازسازی باید در طی این سالیان توأمان انجام می گرفته تا مانع از خرابی شبکه گردد.باید هزینه‌های دریافتی از آب و فاضلاب برای نگهداری و جبران آسیب های وارده باشد نه پرداخت حقوق پرسنل. به همین دلیل فاضلاب زابل مجدداً با مشکل مواجه شد

با تشکر از همراهی شما عزیزان. بخش دوم مصاحبه که شامل ادامه ای از روند کاری جناب مهندس در شهرداری و در آخر هم بررسی دلایل کنارگذاشتن جناب مهندس و پرده برداری ازخیانت بعضی افراد به سیستان می باشد سه شنبه صبح در سایت قرار می گیرد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلسوزسیستان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون خبرسیستان

چقدر اشتباه کردیم که این شهردار را از دست دادیم 

مصاحبه خوبی بود بی صبرانه منتظر بخش دوم هستم

عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

راست میگه به خدا شبانه روز کار میکرد من یادمه شهر کلی تغییرکرد

javad این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرداران بدون هدف !!!!!!!!!!!!!

چه جمله ای گفت …
دمش گرم

F. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حیف همجین شهرداری بخدا . اینم از وضعیت الان شهرما.  

علي شهركي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

محمد از خمین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام به دوستان بابت این مصاحبه/شهردار گرگیج کسی بود که در شهر امام خدمت کرد وتوانست قلب مردم را بدست اورد گرگیج با روابطی که با ارکان قدرت داشت ودارد می تواند زابل را احیا کند کسی که از نزدیک در حضور استاندار ونمایندگان بعنوان نماینده استان با خاتمی مذاکره کرد وبرای استان وشهر خمین اعتبارات ویژه گرفت. خدایی خمین را ابادکرد بعنوان یک ایرانی همیشه بیادش هستیم

کریم کشته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود به شما زحمتکشان بعناون یک سیستانی با ساختن قهرمان موافق نیستم ودر عملکرد گرگیج هم نقاط ضعف بود ولی از حق نگذریم که ایشان برنامه داشت ومهمترین چیز هم این بود که باج نمی داد وحرف حق میزد ایکاش شورای شهر زابل ایشان را مجدد بیارن وبزارن که کاراش را ادامه بدهد

بنیادنیمروز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از شما بابت این مصاحبه بی نظیر خدایی چطور حاج رسول را راضی به مصاحبه کردین؟ ماکه در گلستان هرچه کردیم نتوانستیم ایشان را راضی به مصاحبه کنیم. هر جلسه که حاج رسول در ان باشد به کسی توهین نمیشود واجازه نمی دهد زحمات کسی زیرسوال برود وکسی از مسیرعدالت خارج شود. با اجازه شما عین مصاحبه را با ذکر منبع وتوضیحات وتشکرویژه از شما در سایت گذاشتیم که دوستان با دیدگاه این عزیز آشنا شوند.هنوز هیچی نشده خیلی از سایت ها از این منبع استفاده کرده اند.بعنوان یک همشهری به شما تبریک می گویم بابت این کار بزرگ ودر اصل کلاس تاریخ وعبرت آموزی

  مدیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۶:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  با سلام دوست گرامی

  خواهش میکنم .امیدوارم که همیشه موفق باشید
  با ذکر منبع هیچ اشکالی ندارد
  موفق باشید

زادسروان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۶:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایا اشتباهی بزرگ بود بخشش از تو
همه به یاد دارن زحمات بی دریق مهندس را سیستان در اون زمان بهشت شده بود مگه نه خدایا میشه دو باره اون روزها بیاد

شهریاری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۶:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنظرم باید شورای شهر جدید زابل با دعوت از رسول گرگیج از ایشان دلجویی کنند واز ایشون بخواهند اگر به زابل برنمی گردند حداقل بعنوان مشاور به توسعه زابل وتغییر چهره شهر کمک کنند. هر انسانی مخالف ومشکل هم دارد ایشان هم امامزاده نیست ولی توی هرشهری بود توانست خودش را اثبات منه واین یعنی آبرو برای خودش وسیستان. من که موافقم دوباره برگرده ومنتظر بخش دوم مصاحبه هستم

زابلی زجرکشیده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۷:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنظرم الان که دوباره بحث اعتدال مطرح است بهترین چهره برای آبادانی زابل حاج رسول گرگیج باشه. من خودم انتقاداتی به ایشان داشتم وچندین بارهم به ایشان گفتم و ایشان نیز با رویی گشاده در دفترش از من شنید ولی خیلی چیزها در زابل برعلیه ایشان بود دلیلش هم رک بودن مهندس بود چون نمی خواست باج بدهد واز سویی دورویی بلد نبود وهمیشه به تخصصش متکی بود واز سویی جناب استاندارهم در مورد ایشان خوب عمل نکرد درحالی که زمین ساخت اماکن مذهبی را به دستور استاندار شبانه تقدیم کرد.گذشته ها گذشت از مهندس گرگیج قهرمان نسازیم ولی بهش ظلم هم نکنیم ما باید از خانواده اش معذرت خواهی کنیم.من منتقد مهندس گرگیج هستم وحاضرم در یک جلسه ایرادتش را هم بگم ولی اجازه نمیدم به یک سیستانی ظلم بشود

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۷:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایکاش بیغرض ومرض درمدح کسی سخن میراندیدکه نه آنگونه بودکه گفت:شمارااولاًبه خواندن مصاحبه گندم پرس باسعیدافسری دعوت میکنم ثانیاًشبهه ای ایجادنشودمن طرفدارویافامیل هیچکس هم نیستم وفقط مشاهدات خودرابعنوان شهروندزابل که بارهاوبارهاشاهدغروروتکبربی حصروحدایشان وکارمندانش بامردم بودم،رابیان میدارم .ایشان ازدرآمدمیگوینددرست است تمام مطالبات شهرداری راازمردم بی پارتی وضعیف میگرفت اماقدرتمندان وزورمداران شهر…اگرکس ویاکسانی درشهرداری داشتی بدون یک ریال میتوانستی ازهرطلبی بگذری یعنی اوج پارتی بازی درزمان ایشان رواج داشت.فقیروبیچاره هایی رادیدم که برای گرفتن تخفیف جرایم ویاکسب پروانه کارو…چقدرناله میکردندواوباپیراهن آستین کوتاه ودرحال خوردن صبحانه ….شورای شهردرچنگش بودودادکسی رادادرسی نبودبافرمانداردرگیرو…اوبرای شهرداران بعدی طلبی نگذاشت که بنده خداهاازمردم بیچاره بگیرند.ستمی که برتوسعه زابل رواداشت حالاحالاهاجبران نخواهدگردیدپس بیجهت ازاوبت نسازید.آری اوزبان گویایی داشت وروابط عمومی خوبی وبسیاری ازاموال شهرداری رانیزصرف تبلیغات و…نمودودرآخرهم….

علي شهركي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۸:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من نخواستم حرفی بزنم ولی اقا رضا سکوت مرا شکست
من بعنوان شهروند زابل میخواهم به رضا بگویم ایا درب باز دفتر گرگیج که به روی همه باز بود نشان از تواضع ایشان نبود!!
ابا کسی که جلوی چشم مردم صبحانه میخورد گواه بر بی ریایی و مردمی بودن او نبود!!
پیراهن استین کوتاه گرگیج را دیدی اما ٢۴ کار شبانه روزی او و پرسنل را ندیدی !!
بهتر است واقع گرا باشیم اقا رضا اگر مدرکی در خصوص پارتی بازی زمان گرگیج داری مستند ارائه بده !گرگیج بت نیست معصوم هم نبود اما مدیری شایسته و لایق بود که سیستان به خودش ندیده بود عملکرد او گواه این مطلب است…

javad این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۸:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا رضا 

یعنی الان که میری تو ادارات رئیس اداره میاد به استقبالت و تو شهرداری هم که گل و بلبل شده و جریمه ای اصلا درکار نیست و پروانه کارهم که میفرستن دم خونتون ؟؟؟؟؟؟؟؟ 
آره؟؟؟؟؟؟؟
بیخیال دوست گرامی .نگاهی به وضع شهر بکن و الکی از کسی طرفداری نکن 
کاش شهردارای بعدی هم لااقل کاری میکردند

امیرحمزه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۹:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام 
ضمن تشکر از خبرسیستان برای توجه و ارج نهادن به بزرگ مردانی که به خاطر ناملایمات نتوانستیم از ارزش هایشان استفاده کنیم .
باتوجه به گفته ها وکارهایی که ایشان «مهندس گرگیج»در سیستان انجام داده اند وهنوز پس از گذشت چندین سال از آن روز ها به صورت برجسته و نادر در سیستان موجود می باشد نشان دهنده ی این است که متاسفانه در سیستان از چنین مردانی یا نداشتیم یا اگر داریم  محدود هستند.

F. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان اینطورکه معلومه اقا رضا ازفامیلا اقای دهمره شهر دار فعلی زابل میباشد چون  سایت گندم پرس هم از اقای یونس دهمرده میباشد من متأسفم واسه اقای دهمرده که شهرداری رو با مزرعه و گوسفنداش اشتباه گرفته . واقای افسری یکی از باج خورای خودشان میباشد .باتشکر

F. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از رفتن اقای گرگیچ شهر چه پیش رفتی داشته .هیچ   وروزبه روز پس رفت میکنه بعد یک عده ای میان از فامیلا طرفداری میکنن .نکنین اقا اینکارا رو  همین طرفداریها باعث عقب ماندگی شهرما شده به فکر شهرباشین ن به فکر پست و مقام فامیلاتون

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درجواب آقای شهرکی:دوست عزیزایکاش نوع صبحانه خوردن وآستین کوتاه نامبرده درجلوی زن وبچه مردم رادیده بودی آنوقت…سندمکتوب درموردپارتی بازی اینروزهاوآنروزهاوکلاًهمه جاجورکردن کارمن وتونیست وکارمقامهای امنیتی اطلاعاتی است آنچه که مابعنوان مردم عادی میبینیم آن است که دردرخواستی مشابه کارفلان کس سریع انجام میشودبدون هیچ عذروبهانه ای ولی کارمن وامثال من باهزارخواهش وتمنابدون آنکه عذری داشته باشدروزهاعقب بیفتدویابالجبازی فلان وفلان کارمند….
درجواب جوادآقای گل:نه ازهیچ مسئولی انتظاراستقبال ازارباب رجوع نیست واصولاًدرفرهنگ پشت میزنشینی اینکارجزبرای دوستان کسرشان است وجریمه هرخلاف راچون راهنمایی رانندگی بایدپرداخت اماوحدت رویه جریمه ونحوه اخذپروانه نه درزمان آن آقاونه دیگران شرط است که بعضیهابراحتی میگیرندوبعضیها….بالاغیرتاًچنین نیست!!!!ازکسی هم طرفداری نکردم وعرض کردم فامیل ویادوست هیچکس هم نیستم من نظرم راگفتم ودردنیای ارتباطات مجازی نظردادن که نبایدتاوان طرفداری ازاین وآن تلقی شودشمامجازیدساعتهاوروزهاوهزاران مطلب درمدح ویاذم کسی بگویید.
درجواب آقاویاخانم f:خداشاهداست که من فامیل دهمرده ویامدیرسایت گندم پرس نیستم فقط نظرات آقای افسری راکه منتخب مردم است رادرموردآن آقاخواندم ونکاتی جدیددیدم که لازم است جواب بدهندوشماهم بهترآنست آن مصاحبه راهم بخوانیدبدنیست.لازم هم نیست منهم مثل شما،شمارامتهم به فامیل آن آقای محترم بنمایم .شهرمانه درزمان آن آقاونه بعداًپیشرفتی نداشته واین اظهرمن الشمس است اماببینیدمیلیونهاتومان صرف خیابان فردوسی (حدفاصل چهارراه شهربانی تاآموزش وپرورش شدوحیف ومیل،یعنی پول همان مردم بیچاره مثل من!!!ودوباره طرح باهمان مبلغ ….)جوابگوی این حیف ومیلهاکیست؟وچه کسی جزمردم ضعیف تاوان این کج سلیقگی آقایان رامیدهند؟من معتقدم شورای شهرسلیقه ای عمل نکندوشایسته سالاری رادرانتخاب شهردارمدنظرقراردهدوازاوبازخواست نمایدوجلوی حیف ومیل اموال مردم رابگیردوکسی راانتخاب نمایدکه فارغ ازفامیل بازی و….باشدیعنی کسی باتجربه وبافکری نووبااعلای درجه شهرشناسی وشهرسازی که اقتضای طبیعت زابل رانیزبداندوالسلم ودیگرحرفی ندارم وباهمه دوستان ونظراتشان احترام میگذارم ومسلماًباهمین تضارب افکارمیتوان به شهرداربعدی کمک نمودونبایدبابسیج افکارعمومی کسی رابه شوراتحمیل نمود.

  مدیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوستان گرامی

  لطفا همدیگر را قضاوت نکنید و فقط نظر خود رابیان نمائید .

  در جواب آقا رضا در مورد سوالی که بابت دلیل کم عرض کردن خیابان منتهی به آموزش و پرورش برایشان پیش آمده عرض کنم که در اون مورد را هم ما از جناب مهندس سوال پرسیدیم .لطفا سه شنبه بخش دوم مصاحبه را هم بخوانید

  با تشکر از تمامی نظرات شما

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ازمدیرمحترم سایت کمال تشکررادارم که نظرات کاربرانشان رابی کم وکاست منتشرمینمایدموفق ومنصوروپیروزباشند.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام وآرزوی قبولی طاعات وعبادات همه هموطنان عزیزم خصوصا همشهریان باصفای سیستانی ام
بنده ساکن گرگانم وبرای اولین بار درسال هفتادوهفت به زابل سفر کردم بخدا قسم خیلی ناراحت شدم از وضع شهر و نظافت و فاضلاب و ابتدایی ترین خدمات شهری که حق مردم شریف سیستان میباشد خبری نبود وبسیار تاسف خوردم و بر حقارت و ذلت آنچه همشهریان ما در گلستان میکشند بیشتر شد ما که مدعی تمدن شش هزارساله هستیم! بگذریم خدا توفیق داد پنج سال بعد سفر دیگری داشتم که خداشاهد بود که گیج ومنگ شده بودم که آیا این همون شهره؟؟وبکل تغییر کرده بود و چقدر گسترده و تمیز وزیبا شده بود اونجا بود که بخودم افتخار کردم که یک سیستانیم و تا آن موقع آقای گرگیج رو نمیشناختم وامروز خوشحالیم که از خدمات و تفکر مدیریت شهری و اجتماعی و فرهنگی ایشان در پیشرفت و آبادانی شهر گرگان بهره میبریم وباعث افتخار هر سیستانی گلستانی میباشد
به امید پیروزی و شادکامی هموطنان گلم و خصوصا سیستانیهای همیشه مظلوم

کاربر بنیاد نیمروز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکر ویژه از خبر سیستان و دوست داران زحمت کشان سیستان ورجاوند حاج رسول مردی بی همتا و دوست دار عدالت بود ممنون از شما و دوست دارن دوست دار سیستان رنج کشیده انشالله دوباره شاهد مسولان دلسوز برای سیستان باشیم

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من از عملکرد گرگیج علی رغم تمام مشکلات شهری زابل بی نهایت ممنونم انچه در توان داشت گذاشت اینکه رودر روی خیلی از مرکز نشین ها برای حق سیستان ایستاد خیلیه.ضمنا از ادمین خواهش می کنم که هر نظری را تائید نکنه چون نباید حرمت کسی را برد. من یقین دارم در زابل خیلی از افراد موافق ایشان هستند ولی اونایی که ضربه خوردن شاید بخواهند از این فضا استفاده کنند وبه ایشان خدای ناکرده توهینی بشود چون به اندازه کافی از ما کشیده بنده خدا

امیرهادی سندگل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۶:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و عرض ادب خدمت هم ولایتی های عزیزم-عزیزان -سروران خودتان را بازخواست نکنید- این خواست خدا بوده که دوباره حاج رسول گرگیج به گرگان برگرده و به ادامه راه خود در استان گلستان که همان آبادانی و خدمت بود بپردازد-دوستان من شک نکنید گرگیج بعنوان یک مسئول هیچ وقت به سیستان باز نخواهد گشت حتی شهردار-ذهن خود را درگیر آمدن یا نیامدن حاج رسول نکنید او هیچ وقت ظلمی که در حقش شد را فراموش نخواهد کرد و برنمیگردد-حاج رسول در گرگان خواهد ماند در کنار ما سیستانی ها و گلستانی های عزیز و قدرشناس-چون ما گرگیج را دوست داریم او را همچون همیشه میخواهیم و قدرش را هم میدانیم-حاج رسول گرگیج از آزادشهر برخواست-در گلستان اسطوره شد-به سیستان خدمت کرد-ودر گلستان جاودانه خواهد ماند.

  مدیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۷:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دوستان و همکاران محترم

  خبرسیستان نسبت به درج این مصاحبه و مصاحبه بخش دوم ، همه عزیزان رسانه ای را آزاد می گذارد تا بدون ذکر منبع این مصاحبه را به اطلاع خوانندگان خود برسانند .

  با تشکر

ماشالله خلیلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بادرودبر مردی که سیستانی بودنش را گم نکرده ونخواهد کرد مردی که سالهای زیستنش در سیستان را صرف ابادانی وتغییر چهره شهری کرد که انزمان بوی بدفاضلابش مردم رابه ستو ه اورده بود مردی که شهرداربودنش در انسانیت ومردانگی سپری شد حاج رسولی که رسالتش ونگاهش سیتانی زیبا بود ولی تعدادی از مسوولین ومردم ما اورا با نامهربانی بدرقه کردند حتی در مدرسه پسرش را نیز بانگاهی میدیدند که گویا فرزند قاتلی هست وباید اعدام شودمتاسفم برای شهری که هنوزباقوم گرایی وفامیل گرایی میخواهد شهری مدرن وزیبا داشته باشدهنوز به دنبال مقاصد قوم خویشندولی در باره سیستان ومنطقه نمی اندیشند بنده به عنوان یک فرهنگی همیشه از ایشان به عنوان مردی بزرگ یاد میکنم وبه پاس خدمتگزاری ایشان در منطقه همیشه برای ایشان وخانواده شان ارزوی سلامتی وبهروزی دارم جناب اقای گرگیچ شاد باشی وشاد زی ومانا. سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز …مرده انست که نامش به نکویی نبرند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
خیلی مطالب مفیدی است وبا این اهداف وبرنامه های مهندس گرگیچ بنده یاد می کنم از مهندس غلامرضا عسکری کاندیدای چهارمین دوره شورای شهر زابل که همین ایده ها وافکار را داشتند (میتوانید به اهداف وبرنامه های کاندیدا رجوع کنید ) که همیشه تاکیدداشتند:
” فرد به عمل شناخته میشود نه به شعار ” و عده ای متاسفانه به تخریب ایشان پرداختند وگفتند که مهندس عسکری اصالتا” بیرجندی است وذهنیت را عوض کردند .درحالی که ایشان اصالتا سیستانی بودند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وعرض ادب
بنده نیز آقای مهندس عسکری را می شناختم ایشان افکار وایده های نو داشتند وواقعا” برای آباد نمودن شهر زابل آمده بودند وشهر ما نیاز به اینگونه افراد دارد .

تفرشی ها این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم شهر تفرش از استان مرکزی هیچ گاه زحمات بی دریغ شما را فراموش نخواهند کرد . پایدار باشی و استوار

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.