برای هفتمین‌بار؛ کشتی آزاد ایران قهرمان جهان شد

دسته: آخرین اخبار , ورزشی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

74975_85974976_383

تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمانی همچنین سومین قهرمانی پیاپی تیم ملی کشتی آزاد ایران در خاک آمریکا بود.

 نتایج دیدارهای انفرادی مصاف ایران و روسیه در دیدار فینال به ترتیب زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۳ – حاجی مراد رشیداف ۳

رحیمی دارنده مدال طلای جهان در دیدار فینال به مصاف رشیداف دارنده مدال طلای اروپا رفت و در پایان وقت نخست ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد.در وقت دوم رحیمی ۲ امتیاز از حرف گرفت و موفق به کسب پیروزی شد.

وزن ۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور ۱۲- ویکتور راسادین ۶

وقت اول این مبارزه با نتیجه ۲ بر صفر به سود حریف روس به پایان رسید.باآغاز وقت دوم راسادین موفق شد اسماعیل‌پور را در خاک بنشاند و ۲ امتیاز دیگر نیز بگیرد اما در ادامه اسماعیل‌پور در حالیکه حریف روس از او زیرگیری کرده بود کنده او را بالا اورد و ۲ امتیاز از آن خود کرد.مربیان روس به این تصمیم داور اعتراض کردند که پس از بررسی فیلم مسابقه اعتراض ان‌ها رد شد و اسماعیل‌پور یک امتیاز نیز گرفت تا نتیجه ۴ بر ۳ به سود راسادین شود.

در ادامه نیز اسماعیل‌پور دارنده مدال نقره و برنز جهان در حالیکه حریف روس نایی برای مبارزه نداشت بسیار خوب ظاهر شد و ۸ امتیاز گرفت و ۲ امتیاز نیز به حریف خود داد تا در نهایت اسماعیل پور ۱۲ بر ۶ به برتری برسد و دومین برد نصیب ایران شود.

وزن ۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری یک – ماگومد قربان علی یف ۴

میثم نصیری دانرده مدال طلای آسیا در دیدار فینال جام جهانی به مصاف ماگومد قربان علی‌اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا رفت. کار دو کشتی‌گیر در پایان تایم نخست ۳ بر یک به سود حریف روس به پایان رسید. با آغاز وقت دوم نیز نصیری نتوانست کاری از پیش ببرد و بارها در رسیدن به پاهای حریف ناکام ماند و به در بسته خورد.حریف روس نیز یک امتیاز گرفت تا در نهایت ۴ بر یک به برتری برسد و اولین پیروزی روسیه را رقم بزند.

وزن ۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۱۰ – خلیل امین اف یک

حسین خانی دارنده مدال طلای آسیا که دو شکست را پیش از این مقابل حریفان خود از آذربایجان و امریکا تجربه کرده بود در این دیدار نیز با صلاحدید خادم بار دیگر به میدان رفت و در پایان وقت نخست موفق شد ۲ بر صفر به برتری برسد.

در وقت دوم نیز حسین خانی حریف خود را در خاک نشاند و ۲ مرتبه نیز فن فیتیله‌پیچ را بر روی وی اجرا کرد تا ۸ بر یک از حریف پیش بیفتد.در ادامه نیز حسین خانی بار دیگر حریف را در خاک نشاند و حساب ۱۰ بر یک به سود وی شد و به این ترتیب سومین برد برای ایران بدست آمد.

وزن ۷۴ کیلوگرم: حسن یزدانی ۱۴ – ختیک تسابولوف ۴

یزدانی چهره هجومی و جنگنده کشتی ایران و دارنده مدال نقره بزرگسالان جهان در دیاری حساس مقابل ختیک تسابولوف دارنده مدال طلای جهان از روسیه رفت .یزدانی مقابل حریف نامدار خود مانند همیشه نترس و جنگنده ظاهر شد و موفق شد وقت نخست را ۶ بر ۲ به سود خود به پایان برساند.

با آغاز وقت دوم تسابولوف برای جبران به روی تشک آمد اما نتوانست مقابل یزدانی کاری از پیش ببرد و یزدانی در مدت زمان ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه ۱۴ بر ۴ مقابل حریف نامدار روس به برتری رسید.

وزن ۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی ۳ – شامیل کودیا ماگموداف ۶

کریمی دارنده مدال برنز جهان که تا اینجای کار ۲ باخت ناامیدکننده مقابل حریفان آذربایجان و آمریکا متحمل شده بود در این مبارزه نیز به مصاف ماگمدوف دارنده مدال طلای اروپا رفت و در حالیکه می‌توانست با پیروزی مقابل حریف قهرمانی زودهنگام جام جهانی را به نام ایران بزند اما مانند مبارزه‌های قبلی هیچ نشانی از جنگندگی گذشته نداشت و در پایان وقت نخست ۴ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.

کریمی با آغاز وقت دوم بلافاصله حریف را در خاک نشاند و یک بار نیز در خاک حریف نشست تا نتیجه ۶ بر ۲ به سود حریف روس شود.کریمی تا پایان مبارزه یک امتیاز دیگر گرفت تا در نهایت ۶ بر ۳ بازنده شود.

وزن ۹۷ کیلوگرم: امیر محمدی ۳  – عبدالسلام گادیسوف ۱۰

محمدی پس از پیروزی مقتدرانه مقابل حریف هندی در این رقابت‌ها و به دنبال نتایج ضعیف عباس طحان بار دیگر توسط خادم به میدان فرستاده شد تا مقابل گادیسف با تجربه و دارنده مدال طلای جهان به روی تشک برود.

محمدی در وقت نخست بارها برای زیرگیری از حریف نامدار خود اقدام کرد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و در مقابل ۴ امتیاز نیز به گادیسوف داد.در ۳ دقیقه دوم محمدی موفق شد حریف را بالاخره در خاک بنشاند و ۲ امتیاز از حریف خسته خود بگیرد.

در حالیکه محمدی می‌توانست از خستگی حریف با تجربه خو.د استفاده کند اما ۶ امتیاز دیگر به گادیسوف داد تا حساب کار در نهایت ۱۰ بر ۳ به سود گادیسوف شود و کار برای تعیین قهرمان به دیدار اخر کشیده شود.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۳ – مرادین خوشخوف ۲

کمیل قاسمی دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان در این مبارزه حساس برای تعیین تیم قهرمان به مصاف مرادین خوشخوف دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال اروپا رفت و در وقت نخست با استفاده از تجربه خود موفق شد یک بر صفر به برتری برسد.

قاسمی که عملکرد چندان خوبی در این رقابت‌ها نداشت در ادامه این مبارزه ۲ امتیاز از دست داد تا نتیجه ۲ بر یک به سود حریف شود.قاسمی سپس موفق شد حریف را در خاک بنشاند و ۳ بر ۲ جلو بیفتد و با هیمن نتیجه ضمن پیروزی قهرمانی را به نام ایران ثبت کند.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.