برگزاری پرسش و پاسخ کاندیداها در دانشگاه زابل

دسته: آخرین اخبار , استان
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۴

گزارش مراسم پرسش و پاسخ آقایان دکتر دهمرده، دکتر کیخا و دکتر حسینیپرسش_پاسخ
همانند روزها و شب های گذشته، شب چهارشنبه مورخ ۵/۱۲/۹۴ دانشگاه زابل میزبان سه کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی آقایان دکتر دهمرده، دکتر کیخا و دکتر حسینی بود. البته حضور دکتر سید باقر حسینی بر خلاف برنامه اعلام شده قبلی بود. طبق قرعه کشی تاریخ تعیین شده برای ایشان، روز جمعه ۳۰/۱۱/۹۴ ساعت ۸ صبح بود که بدلایل نامعلومی به این ساعت تغییر کرده بود.
خبرهایی قبل از برنامه رسیده بود که حاکی از برنامه ریزی عده ای و سازماندهی افراد برای ایجاد جوی خاص بود. پر بودن سالن آمفی تئاتر قبل از بازگشایی درب های سالن از نکات قابل تامل بود.
در ساعت ۲۰:۳۰ با ورود کاندیداها مراسم بطور رسمی آغاز گردید. از نکات قابل توجه تشویق های مکرر طرفداران دو کاندیدای انتخابات یعنی دکتر دهمرده و دکتر کیخا بود.
پس از قرارگیری هر سه کاندیدا در صحنه، ابتدا به شرح مختصری از زندگینامه خو پرداخته و پس از قرعه کشی، هر کاندیدا به سوالات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی پاسخ دادند. دیدگاه های دکتر کیخا در مسایل فرهنگی، توجه ویژه به توسعه فرهنگ، عمل به منویات مقام معظم رهبری، عمل به قانون و پرهیز از اعمال سلیقه های شخصی و جناحی و تبیین جایگاه مجلس در توسعه فرهنگ بود.
در مورد مسایل اقتصادی دیدگاه ایشان برنامه محور بودن دولت در مسایل اقتصادی، هدایت درست دولت در مسایل کلان ملی و منطقه ای توسط مجلس و توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده و در مسایل سیاسی، اعلام استقلال و عدم وابستگی به حزب و جریان خاص، رعایت مشی اعتدال، تبیین جایگاه دولت و مجلس بعنوان دو بال پرواز بسوی توسعه، لزوم توجه به منویات مقام معظم رهبری و پرهیز از سیاست زدگی در تفسیر منویات ایشان، لزوم وجود همه احزاب برای آینده کشور، توجه به قانون و توجه ویژه به وحدت و همدلی از مهمترین نظرات ایشان بود.
از نکات بارز پاسخ های کاندیداها، پاسخ های دکتر کیخا بود که ناشی از هوشمندی و درایت ایشان داشته و همگان پی به شخصیت، هوش و تجربه ایشان ببرند. طرفداران دو کاندیدای دیگر که متوجه ضعف کاندیداهای خود شده بودند، با هم متحد شده و بر علیه ایشان شعار داده و جو سازی گسترده ای در سالن ایجاد کردند که چندین بار سخنان ایشان قطع گردید.
از دیگر نکات قابل تامل این مراسم گفتن سخنان و تهمت های بی پایه و اساس بود که بر علیه دکتر کیخا بیان شد و ایشان علیرغم جو سازی های طرفداران دو کاندیدا توانستند با جواب های منطقی و آرامش کامل گوی سبقت را از دو رقیب بربایند.
این مراسم در ساعت ۲:۳۰ بامداد پایان یافت.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.