بندر چابهار نقطه‌ی عطف در توسعه‌ی اقتصادی ایران و افغانستان

دسته: استان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

4-564

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از مزیت‌ها و پتانسیل‌های بندر چابهار در زمینه‌ی ترانزیت کالا می‌تواند سیستان و بلوچستان را به لحاظ اقتصادی به شکوفایی برساند.

«حاتم ناروئی» در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: نشست با استاندار نیمروز افغانستان در زمینه‌ی توسعه‌ی روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: بندر چابهار در این زمینه می‌تواند نقطه‌ی عطفی در توسعه اقتصادی ایران و افغانستان قلمداد شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حمل کالا از جنوب استان یعنی بندر چابهار و صادر کردن آن از شمال استان یعنی پایانه‌ی مرزی میلک و پل ابریشم و به افغانستان توانسته در چند سال اخیر اشتغالزایی مطلوب در منطقه به‌وجود آورد.

به گفته‌ی ناروئی، وجود مرز و استفاده از آن به‌عنوان یک مزیت از پتانسیل‌های موفق دیگر استان است.

وی خاطرنشان کرد: برطرف کردن مشکلات مبادلات مرزی دغدغه‌ی اصلی تجار و بازرگانان دو کشور بود که در نشست با استاندار نیمروز افغانستان در خصوص تسهیل رفت و آمد و نحوه‌ی پرداخت عوارض گمرکی تصمیماتی گرفته شد که امید می‌رود این مشکل نیز برطرف شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این‌که در زمینه‌ی مبارزه با مواد مخدر و امنیت مرزهای دو کشور نیز در این نشست تصمیماتی خوبی گرفته شد، خاطر نشان کرد: والی نیمروز افغانستان در سفر خود به منطقه‌ی چابهار از نزدیک شاهد پتانسیل‌های این بندر مهم و تجاری قرار می‌گیرد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.