دریچه فاضلاب دزدیدن سرقتی نوین در سیستان

دسته: استان , نقد
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۲

پرواز شبانه دریچه‌های فاضلاب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چند روزی هست که دیگر بر روی سیستم فاضلاب شهر زابل کمتر دریچه‌ای مشاهده می‌شود، چراکه این دریچه‌ها شبانه با لطف سارقان به پرواز درمی‌آیند.دریچه فاضلاب دزدیدن سرقتی نوین است که در سیستان باب شده است.

نکته اساسی اینکه در فاصله چند شب متوالی دریچه‌های فاضلاب یک منطقه به سرقت می رود و هیچ اتفاقی هم نمی افتد و کسی هم آنچنان به فکر آن نیست که واقعاً جای تعجب و سؤال دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای نمونه در گذشته‌ها شاهد بودیم اگر دزدی به محله‌ای می‌زد تقریباً تا ماه‌ها و بلکه سال‌ها آن محله مورد دستبرد قرار نمی‌گرفت و دزدان جاهای دیگر را نشانه می‌رفتند؛ اما در این جا قضیه فرق می‌کند.

امروز در کوچه هیرمند ۱۷که صدای مهیبی به گوشم رسید؛ وقتی که به وسط خیابان محل سکونت خودمان آمدم با جوانی روبرو شدم که بر اثر فرو رفتن یک لاستیک خودرو اش در چاه فاضلاب عاری از دریچه، برای تکان دادن خودرو و جابجایی آن با اعصاب خراب در فکر فرو رفته بود .در حالی که تمام روغن های خودرو مذکور در حال ریختن بود.

ناگهان چشمم به بچه‌هایی که در آن حوالی بازی می‌کردند افتاد اگر بچه ای به درون فاضلاب بدون دریچه سقوط می کرد پاسخ گو کیست؟

سرقت درب‌های منهول‌ فاضلاب باعث بروز خطراتی برای عابران پیاده و موتورسیکلت‌ سوارها و … شده که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

در همین افکار بودم که با اداره آب و فاضلاب زابل تماس گرفته و جریان را به آن ها اطلاع دادم و ایشان در جواب ما گفتند: تا یک ماه دریچه ندارند و به ما پیشنهاد دادند برای جلوگیری از پیش آمدن این حادثه دریچه دیگری را از جایش برداشته و بر روی درب فاضلاب کوچه خود بگذاریم!!!!!!!!!!!

آیا بهتر نیست عزیزان راههای بهتری را به شهروندان ارائه دهند.

  • بطور مثال در شهر آبادان در این راستا شهروندان می‌توانند در صورت وجود هر گونه مشکل در خیابان، کوچه و یا منطقه‌شان مراتب را به شماره تلفن ۱۲۲ اطلاع دهند.
  • بندرعباس – خبرگزاری مهر: مدیر حراست و امور محرمانه آبفای هرمزگان گفت: سرقت درب های منحول آب و فاضلاب پیگیری قضایی دارد.
  • شوشتر: علیرضا بنیادی برای رفع مشکلات به صورت موقت ۳۰۰ درب منهول خریداری شده است تا در صورت بروز مشکل و تکرار سرقت برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی از این درب‌ها استفاده شود.

دزدان آن‌چنان در سرقت منهول‌های فاضلاب احساس امنیت می کنند که سرقت شبانه خود را در یک منطقه خاص به صورت مداوم ادامه می‌دهند که لازم است همه دستگاه‌های مسئول ایجاد نظم و امنیت به میدان بیایند و اجازه ندهند که سرقت‌ها از دایره دریچه‌های فاضلاب فراتر رفته و آن‌ها در کار خود جری‌تر شوند.

یک شهروند………………….

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
انوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
چرا وقتی میشه از دزدی جلو گیری کرد جلو گیری نمیکنید؟
با دریچه های کوپلیمری که تو نسل جدید اومده که ضد سرقت میباشد و غیر قابل بازیافت است
این دریچه کوپلیمری ۵۰درصد ارزان تر از دریچه های چدنی میباشد و وزن بسیاااااااااااار سبکی هم دارد که مانند دریچه های دیگر موجب آسیب بدنی کارگر نمیشود
و تا وزن ۴۰ تن فشار تحمل میکند حتی بیشتر از دریچه های چدنی

یاشار بوم راشین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با استفاده از قفل و زنجیر که هزینه چندانی هم ندارند می توان از سرقت دریچه های چدنی ممانعت به عمل آورد.نمونه ای از این قفل و زنجیرها در وبسایت http://www.yarabumco.ir قابل مشاهده است.

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.