دکتر کیخا : بنده اعتقاد به رشد میزان پرداختی به یارانه بگیران نیازمند و حتی ایجاد چتر حمایتی برای آن ها هستم

دسته: آخرین اخبار , استان
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

201606104092397368_Orig

نماینده مردم زابل در مجلس، با بیان اینکه تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه شیوه کنونی پرداخت یارانه نقدی است، گفت: منابع درآمدی بهترین ملاک برای سنجش توانمندی اقتصادی افراد است.

احمدعلی کیخا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از پرداخت های مستقیم به مردم در قالب قانون هدفمندی یارانه ها که از مجلس هشتم مصوب شده است، گفت: این نوع پرداخت ها به نفع کشور نبوده و تحقق اقتصاد مقاومتی را به تاخیر می اندازد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت دهم مجلس را در خصوص قانون هدفمندی به شکل ناصحیح در عمل انجام شده قرار داد، افزود: حرکت کلی دولت باید به این سمت باشد که تنها نیازمندان واقعی جز لیست دریافت کنندگان یارانه نقدی قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه اقشار بسیاری از مردم در کشور از سطح رفاه پایینی برخوردار بوده و درآمدهایشان کفاف هزینه ها را نمی کند، تصریح کرد: هیچ کسی خواهان حذف یارانه این اقشار نبوده و حتی بنده اعتقاد به رشد میزان پرداختی به این افراد و حتی ایجاد چتر حمایتی برای آن ها هستم.

اولویت اصلاح مسیر هدفمندی با حذف دهک های پردرآمد است

کیخا با بیان اینکه اولویت اصلاح مسیر هدفمندی با حذف دهک های پردرآمد است، گفت: اینکه مجلس در قانونی تعیین کند فلان تعداد باید از سوی دولت از دریافت یارانه حذف شود چون پایه اطلاعاتی و آماری دقیق وجود ندارد عملیاتی نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای انجام کاری اصولی در بحث یارانه ها باید فرد فرد افراد جامعه مورد بررسی از حیث دارایی ها قرار بگیرند، افزود: منابع درآمدی مردم بهترین ملاک برای سنجش توانمندی اقتصادی افراد خانوار است.

وی ادامه داد: بازنگری در شیوه پرداخت یارانه نقدی و حتی میزان آن از ضروریاتی است که برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور باید مدنظر قرار بگیرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هر نوع شناسایی دهک های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی باید بر اساس آمارهای موثق باشد تا به این ترتیبی فردی به اشتباه از این دایره حذف نشود.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.