رشد اقتصادی سال ۹۰ و متوسط درآمد ایرانیان اعلام شد

دسته: سیاسی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۱

عادل آذر صبح امروز در همایش بزرگداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در تهران متوسط درآمد سالیانه یک خانوار شهری را در جدیدترین بررسی ها، ۱۳ میلیون تومان و یک خانوار روستایی را نیز ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

با اعلام این آمار مشخص می شود متوسط درآمد ماهیانه خانوار شهری بیش از یک میلیون و ۸۳ هزار تومان و خانوار روستایی بیش از ۶۵۸ میلیون و ۳۳۳ هزار ریال بوده است.

آذر اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد در سال گذشته رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت ۵٫۲ درصد و بدون نفت ۴٫۶۷ درصد بوده است و برخی اظهارات در این رابطه که رشد اقتصادی کشور در سال گذشته نیم درصد بود، به هیچ وجه صحیح نیست.

وی همچنین از تهیه آمارهای بازرگانی خارجی کشور، حساب‌های ملی سلامت، بخش تعاون و محیط زیست و همچنین آمارهای مالی دولت، تهیه حساب‌های اقماری گردشگری و پروژه های دیگری از این دست خبر داد و تصریح کرد: تهیه حساب‌های بخش تعاون نهایی و به وزارت مربوطه ارائه شد.

به گزارش مهر،آذر همچنین از اجرای سرشماری کشاورزی به صورت پایلوت در استانهای فارس، گیلان و آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: در قالب ماده ۶۸ برنامه پنجم توسعه شاخص‌هایی مانند ارزیابی سند چشم انداز، بهره وری ملی، توسعه انسانی، الگوی مصرف، تدوین استانداردهای ملی، آمایش سرزمین و اهداف توسعه هزاره باید دنبال شود.

رئیس مرکز آمار ایران با اعلام اینکه از طریق مصوبه شورای عالی آمار تخصیص ۴ درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی منوط به استقرار شبکه ملی آمار و نظام آمارهای ثبتی شد، ادامه داد: فاز اول شبکه ملی آمار و نظام جمع آوری الکترونیک داده های آماری طراحی شد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.