سیستان و بلوچستان ۱۰ سال از سرانه فضای آموزشی کشور عقب است

دسته: استان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

6937

مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: اگر ما چرخ سازنگی مملکت را در فضای آموزشی متوقف و همه اعتبارات را به سمت سیستان و بلوچستان هدایت کنیم، ۱۰ سال بعد به سرانه کشور می رسیم.

راشکی در پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز سیستان و بلوچستان در سرای اجتماعات دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت با شتابی خواندن وضعیت مدرسه ساز پس از سال ۸۵ تا کنون، اظهار کرد: در این مدت با الطاف تلاش گران عرصه سازندگی ۶۰۱ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۲۹۲ کلاس با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری است.

وی در ادامه از نوسازی ۹۴۶ مدرسه در قالب ۴ هزار و ۹۳۰ کلاس خبر داد و اعتبار این کار را ۹۲۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از سال گذشته برای اولین بار عملیات اجرای ۸ استخر آموزشی با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان آغاز شد.

مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان ساخت ۶۸ باب نمازخانه و ۸۳ باب سالن ورزشی را از دیگر اقدامات این دستگاه برشمرد و افزود: تمامی نمازخانه ها و ۶۰ باب سالن ورزشی به آموزش و پرورش تحویل شده است.

راشکی با بیان اینکه علی رغم تمام تلاش ها هنوز مدارس غیر مستحکم وجود دارد، به زلزله سراوان اشاره کرد و بیان داشت: زلزله را به عنوان بلای طبیعی می شناسیم، نحوه برخورد با زلزله شدت تخریب را افزایش می دهد، اینکه آموزش و مقاوم سازی در برابر زلزله نداشته باشیم موجب بروز مشکلات می شود.

وی در ادامه بر استعداد استان برای بروز زلزله اشاره کرد و ابراز داشت: مدارس ما مستحکم نیست، این لطف خداوند بوده است که  زلزله ۷/۷ ریشتری را رد کردیم.

مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: اگر ما چرخ سازنگی مملکت را در فضای آموزشی متوقف و همه اعتبارات را به سمت سیستان و بلوچستان هدایت کنیم ۱۰ سال بعد به سرانه کشور می رسیم.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.