شاهکاری دیگر از مخابرات سیستان:سامانه پاسخ‌گویی ۱۱۸ دچار اختلال شد.

دسته: استان , نقد
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

 تماس با سامانه پاسخ‌گویی ۱۱۸ مرکز خدمات مخابراتی زابل از صبح شنبه تقریبا غیرممکن است و در صورت شماره‌گیری این سامانه پیغام “مشترک گرامی، کلیه مسیرها به سمت مشترک موردنظر در حال حاضر اشغال می‌باشد؛ لطفا بعدا شمار‌ه‌گیری فرمایید” شنیده می‌شود. این اختلال و ترافیک خطی در حالی است که روزانه نزدیک به یک میلیون تماس با سامانه تلفنی ۱۱۸ صورت می‌گیرد.

آقای مهندس الهی نیا مدیرکل خدمات مخابراتی زابل در تماس تلفنی با خبرنگار خبرسیستان، بروز این اختلال را بار ترافیک خطی عنوان کرد و گفت: اگربعد از گرفتن شماره ۱۱۸ خط مشغول باشد ایراد از مخابرات زابل است در غیر این صورت ایراد از مخابرات استان سیستان و بلوچستان می باشد و همچنین ایشان در ساعت ۱۳:۱۵ روز دوشنبه به ما قول مساعد پیگیری دادند و ما منتظر پیگیری و به نتیجه رسیدن آن می باشیم.

 قبل از تماس با آقای مهندس در پیگیری به عمل آمده در تاریخ ۲۱/۵/۹۲ساعت اداری با تلفن ۲۲۲۸۸۸۸که متعلق به اداره مخابرات است با عدم پاسخگویی کارمندان این اداره روبرو شدیم. این هم از نکات جالب عدم پاسخگوئی صحیح اداره مخابرات زابل به شهروندان می باشد.

صابر فیضی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه وجود ۱۱۸ برای هر شهر کوچک زیر ۱۰ هزار شماره غیراقتصادی است اظهار داشت: تجمیع مراکز ۱۱۸ از چند سال پیش آغاز شده و به خصوصی شدن مخابرات مربوط نمی‌شود.

وی گفت: از سال ۸۵ سیستم‌های ۱۱۸ به صورت یکپارچه مکانیزه شده و با این شرایط نیازی به وجود مراکز ۱۱۸ در شهرهای کوچک هر شهرستان وجود ندارد و به همین دلیل مراکز ۱۱۸ شهرهای کوچک در مراکز شهرستان‌ها تجمیع شده است.

به گزارش مهر، پیش از این یکی از نمایندگان مجلس با انتقاد از تعطیلی مراکز ۱۱۸ در شهرستان‌ها در صحن علنی مجلس اعلام کرد: طبق اصل ۴۴  قانون اساسی تا ۵ سال از زمان واگذاری خدمات به بخش خصوصی، سهامداران حق تعدیل نیرو ندارند ولی از زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی، این شرکت شروع به تعدیل نیرو کرده است. امروز دوشنبه سومین روزی بود که ۱۱۸ در سیستان پاسخگو نداشت.

 خبرسیستان امیدوار است آقای الهی مقدم زودتر کمبودهای مخابرات سیستان را بهبود بخشیده و با تجربه ای که از ایشان سراغ داریم و مدیریتشان امیدواریم این نابسامانی ها در مخابرات سیستان تکرار نشود .

    یک شهروند……..

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.