قیمت پیاز اشک مصرف‌کنندگان را درآورد

دسته: اقتصادی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۱
 3527_orig
میر‌مراد‌زهی درواکنش به افزایش قیمت پیاز در بازار :

قیمت پیاز اشک مصرف‌کنندگان را در‌آورد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش قیمت پیاز در کشور گفت: لغو صادرات پیاز در صورتی که مازاد مصرف در کشور وجود دارد چاره کاهش قیمت آن نسیت، دولت نظارت‌های خود را باید بیشتر کند.‌

هدایت‌الله میر‌مراد‌‌زهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در صورتی که کمبود پیاز در کشور وجود داشته باشد مسئولان می‌توانند با لغو صادرات موجب کاهش قیمت این محصول در بازار شوند گفت: اکنون کمبودی در زمینه پیاز مصرفی کشور با توجه به تولید بالای این محصول در نقاط مختلف کشور وجود ندارد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر اینکه تولید داخلی برای محصولات پیاز و سیب‌زمینی بیش از نیاز داخل بوده افزود: دلالان عاملان اصلی گرانی های اخیر در بازار هستند که در سایه نبود کنترل‌ها هر روزه بیش از پیش جولان می‌دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش قیمت پیاز در کشور گفت: لغو صادرات پیاز در صورتی که مازاد مصرف در کشور وجود دارد چاره کاهش قیمت آن نسیت، دولت نظارت‌های خود را باید بیشتر کند.‌

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که برخی از افراد سود‌جو از گرفتن ماهی در آب گل‌آلود لذت می‌برند تصریح کرد: آشفته کردن بازار از سوی دلالان موجب گرانی قیمت‌ها فشار بر مصرف‌کننده و در نتیجه پولدار شدن سود‌جویان که آفت اقتصاد کشور است را فراهم می‌کند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس‌ادامه داد: دولت با تنظیم بازار باید زمینه صادرات محصولاتی که بیش از نیاز داخل هستند را مهیا کند چرا که در شرایط کنونی کشور و تحریم‌های اعمال‌ شده ارزآوری برای کشور بسیار اهمیت دارد.

میر‌مراد‌زهی با انتقاد از افزایش بی دلیل قیمت پیاز در کشوربا طرح سوالی  گفت: وقتی سطح زیر کشت کشور برای این محصول کاهش نیافته و کمبودی نیز در بازا احساس نمی‌شود چرا باید افزایش قیمت‌ها مصرف‌کننده‌گان را ناراضی کند؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه محصولی که توانسته علاوه بر تأمین مصرف داخل به ارزآوری برای کشور نیز موفق شود نباید درگیر سودجویان و نوسانات قیمت شود افزود: افزایش قیمت پیاز در صورتی که کمبودی در کشور وجود ندارد جای بحث و تبادل نظر دارد./

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.