مجله تحلیلی خبری کلید ملی دکتر احمدعلی کیخا

دسته: استان
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

به تازگی سایتی با عنوان کلید ملی که متعلق به دکتر احمد علی کیخا نماینده سابق زابل ، با اهدافی قابل احترام ، کارش را آغاز کرده است

متن زیر سخن یادداشت دکتر کیخا در مورد این مجله می باشد 

تقریباً حدود سه سال قبل بود که در جریان تلاش برای توسعه استان سیستان و بلوچستان در مجلس احساس نیاز شدید کردم که تحول بنیادین بدون ایجاد تغییر در اندیشه های مردم کار بسیار سخت و در حقیقت غیر ممکنی است. به عبارت دیگر إحساس نیاز مردم به تغییر از پیش شرطهای مهم توسعه است. البته مشروط به آنکه در گام بعدی جهت صحیح تغییر را نیز تشخیص بدهند.
در همین راستا فکر کردم که انتشار یک نشریه می تواند بستر ساز خوبی برای این موضوع باشد. هم می توان نظرات و دیدگاههای خود را نسبت به مسائل استان بیان کرد و هم نقطه نظرات نیروهای تحصیل کرده و روشنفکر استان را در این زمینه چاپ و نشر کرد. و از این طریق ضمن بیان دیدگاههای مختلف در بلند مدت همگرایی در افکار توسعه ای را ایجادکرد.
اولین گام، انتخاب اسمی نو و مناسب برای نشریه بود. اسمی که متعلق به گروه و قوم خاصی نباشد. اسمی که همه مردم استان نسبت به آن احساس یکسانی داشته باشند. بالاخره بعد از حدود چند ماه به اسم «کلید» رسیدم. با خودم گفتم این نشریه بایستی کلید توسعه، پیشرفت، وحدت و… باشد. و در حقیقت از این طریق بتوان برای هر مشکلی  در استان راه  حل پیدا کرد. لذا نام «کلید» را برگزیدم. البته در جریان ثبت نام آن در وزارت ارشاد با نام دو سیلابی «کلید ملی» موافقت شد. البته بعد فکر کردم اینجوری بهتر شد چون امیدوارم که قفل توسعه ایران عزیز توسط فرزندان نجیب سیستان و بلوچستان بازگشایی شود؛ انشاالله .
حال هم‌نامی این نشریه را با اسم رمز و نماد انتخاباتی رییس‌جمهور منتخب بعد از حدود سه سال از از آغاز به کار نشریه باستی به فال نیک گرفت.
اکنون انتظار دارم که همه علاقمندان به توسعه و پیشرفت استان زرخیز سیستان و بلوچستان،  «کلید ملی» را از آن خود دانسته و در جهت تحقق اندیشه پی ریزی آن که چیزی جز سربلندی و پیشرفت استان نیست، کمک نمایند.

لینک سایت

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
كارمند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دکتر کیخا شما نماینده مردم سیستان هستید قطعا از مدیریت محترم مرکز تحقیقات زابل در جریان هستید ظلم و استبداد و گزارشات دروغ کذب که در هیچ یک از دوران این مرکز سابقه ندارد تغییر در سیستم مدیریت امر ی مهم و تحولی عظیم در اجرای خواست کشاورزان است تازمانی که این مستبدان در امور مر کز هستند باند بازی تا تهران بر این اداره سایه انداخته است بهترین انسانها ی خادم و خدمت گزار ۱- دکتر نارویی راد -دکتر پهلوان دکتر سارانی دکتر محمود محمد قاسمی دکتر احمد قاسمی دکتر شیر علی کوهکن .دکتر فاضلی و دکتر افشاری ازمر کز اموزش زاهدان اقای دکتر غلامعلی کیخا بهترین و داری بهترین اخلاق مراتب جهت اطلاع و اقدام به محضرتان ارسال میشود

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.