واحدهای صنفی دارای صندوق مکانیزه فروش، معاف از مالیات می شوند

دسته: استان
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۱

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: واحدهای صنفی از ابتدای سال ۹۲ ملزم به استفاده از صنوق مکانیزه فروش یا سیستم رایانه مجهز به نرم افزار فروشگاهی می باشند .

 محمد رفیع سلطانزاده اظهار داشت: در اجرای ماده ۱۲۱ قانون برنامه ی پنجم توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به تعیین اولویت صاحبان مشاغل توسط سازمان امورمالیاتی کشور ، جهت نصب ، راه اندازی و استفاده از صنوق مکانیزه فروش صاحبان مشاغل از ابتدای سال ۹۲ ملزم به استفاده از صندوق مکانیزه فروش یا سیستم رایانه مجهز به نرم افزار فروشگاهی می باشند .

مشاغلی از جمله سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر، فروشندگان آهن آلات، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری، فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت افزاری، فروشندگان ماشینهای اداری و لوازم و قطعات و تجهیزات مربوط به آن، فروشندگان لوازم خانگی (برقی، گازی و نفتی)، تالارهای پذیرایی ، رستورانها، چلوکبابی ها و اغذیه فروشی ها، هتل ها و هتل آپارتمانها و مشاورین املاک را مشمول این طرح عنوان کرد.

وی گفت: معادل هزینه های انجام شده بابت خرید ، نصب و راه اندازی دستگاه سامانه صندوق مکانیزه فروش یا رایانه توسط صاحبان مشاغل ذکر شده از درآمد مشمول مالیات مودیان مزبور در اولین استفاده از سامانه ی مذکور قابل کسر بوده و عدم استفاده از سامانه صندوق مکانیزه فروش یا سیستم رایانه مجهز به نرم افزار نمایشگاهی باعث محرومیت از معافیت مالیاتی سال ۹۲ خواهد شد.

سلطانزاده نداشتن صندوق مکانیزه فروش را جزء تخلفات اقتصادی صنفی عنوان کرد و افزود: پس از تاریخ مذکور و عدم راه اندازی این سامانه درواحد های صنفی ذکر شده جهت متخلفین پرونده تشکیل و به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.