وجود آبهای ژرف در سیستان وبلوچستان

دسته: آخرین اخبار , استان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: مطالعات گسترده در زمینه آبهای ژرف در سیستان وبلوچستان صورت گرفته که نشانگر وجود این آبها در ۲ نقطه از استان است.

علیمراد اکبری سه شنبه شب در کارگروه آب و کشاورزی سیستان وبلوچستان در زاهدان اظهار داشت: علائم مثبت درمورد وجود آب های ژرف در شهرستان های زابل و چابهار وجود دارد که به زودی در یکی از این مناطق چاهی برای استخراج این آبها حفر می شود.
آب های ژرف شامل منابع آبی عمیق است که در طول هزاران سال و در اعماق بسیار زیاد زمین تشکیل می شود.
وی با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به زمینهای کشاورزی دشت سیستان گفت: تمام مهندسان عمران این منطقه در طرح ۴۶ هزار هکتاری در شمال سیستان و بلوچستان به کار گرفته شدند.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی افزود: یک هزار و ۶۹ نفر به صورت مستقیم در این طرح مشغول به کار و همچنین ۴۱۱ ماشین آلات سبک و سنگین نیز فعال هستند.
اکبری بیان کرد: طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان در توسعه و تحول این منطقه نقش بسزایی ایفا می کند.
وی ادامه داد: ۱۰ هزار هکتار از زمینهای دشت سیستان به طور مساوی بین ۱۶ ناحیه این منطقه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح ۴۶ هزار هکتاری برای نخستین بار در سیستان اجرا می شود که موفقیت های خوبی را برای مردم این منطقه به ارمغان می آورد.
اکبری اظهار داشت: مشکلی از لحاظ تامین اعتبارات برای این طرح وجود ندارد و تنها برای ادامه آن باید از هم اینک به فکر تامین کردن منابع مالی آن باشیم تا این طرح به خوبی اجرا شود.
وی بیان کرد: نبود برق یکی از مشکلات اساسی این طرح است که در صورت تامین نشدن آن با مشکل اساسی رو به رو می شویم.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از طرح عظیم ۴۶ هزار هکتاری آبرسانی به زمینه های منطقه سیستان روز گذشته به شمال سیستان و بلوچستان سفر کردند.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.