کاهش ۶۴ درصدی مالاریا در شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان

دسته: استان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۵ تیر ۱۳۹۲

 

بیماری مالاریا در شهرستان نیک شهر در مقایسه با سال ۱۳۹۰، ۶۴ درصد کاهش داشته است.

 

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر عبدالرحمن بقایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیک شهر با اعلام این خبر گفت: روند کاهش موارد مثبت مالاریا در شهرستان نیک شهر در سال ۱۳۹۱ چشمگیر بوده است.

 

وی در این رابطه اظهار داشت: موارد مثبت مالاریا طی سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ در شهرستان ۶۴ درصد کاهش داشته است.

 

وی ادامه داد: ۲۵۲ مورد مثبت مالاریا در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسیده که این آمار در سال ۱۳۹۱ در شهرستان ۹۱ مورد مثبت بوده است که نسبت به سال گذشته کاهش ۶۴ درصدی داشته است.

 

دکتر بقایی در ادامه اقدامات مهم کاهش مالاریا را توزیع پشه بند آغشته به حشره‌کش در سه مرحله، استفاده از کیت تشخیص سریع مالاریا، تشدید عملیات سمپاشی خانه به خانه روستاهای آلوده (سه نوبت) در سال ۱۳۹۱، شناسایی زیست گاه‌های لاروی و انجام عملیات لاروکشی در طول سال و درمان و پیگیری تمامی مواد مثبت و افزایش بیماریابی فعال ماهیانه سه نوبت بر شمرد.

 

وی همچنین انجام کلاس‌های آموزشی و بازآموزی نیروهای محیطی، آموزش خانوارها جهت استفاده بهینه از پشه‌بندهای آغشته به حشره‌کش، توزیع تراکت آموزشی برای گروه‌های هدف، همکاری رابطین بهداشتی در فعالیت‌های برنامه حذف مالاریا، تجهیز آزمایشگاه‌های مالاریای شهرستان، بازدید و نظارت مستمر از سطح خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی را از دیگر فعالیت‌های مهم انجام شده در شهرستان نیک شهر نام برد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.