گلایه شهرداری زابل از بعضی رسانه های سیستان

دسته: آخرین اخبار , استان
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

A0315092 (1)

گلایه شهرداری زابل از بعضی رسانه های سیستان

وقتی که حب و بغض جای قلم و رسالت رسانه را می گیرد!!!
روز گذشته نشست خبری شهردار زابل با اصحاب رسانه برگزار شد و در این نشست شهردار زابل به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در جلسه پاسخ گفت .
از کمبودها و کاستی ها سخن به میان آورد ، مطالبات و خواسته های مردم را علیرغم اینکه حدود ۵ درصد شهروندان عوارض شهرداری را به صورت خود جوش پرداخت می کنند ، به حق و درست خواند.
شهردار زابل از چشم انداز آینده شهر و شهرداری سخن به میان آورد و گفت برمشکلات گذشته نسبتا فائق آمدیم و هنوز بخشی از کمبودها و کاستی ها ریشه در گذشته دارد زیرا که برای برخی از موارد از جمله شیبجوی های آب ، زیر سازی معابر و…بستر سازی مناسب ، کارشناسی و برنامه ریزی علمی صورت نگرفته است، نهضت آسفالت را ادامه می دهیم ، اعتبارات دولت در سال جاری حدود ۳۰۰ میلیون تومان بوده است . از سال ۹۵ بعنوان سالی یاد کرد که شهر زابل در تمامی زمینه های مرتبط با شهرداری جهش عظیمی خواهد داشت و جهت نیل به این هدف مساعدت و همیاری رسانه ها و شهروندان امری اجتناب ناپذیر است.
شهردار زابل گفت شهر خوب ساختنی است نه یافتنی و همه باید در ساختن شهری زیبا و آباد شهرداری را یار کنند و…
اما چرا عده ای که غالبا در نقش مطالبه گر ظاهر می شوند و از آن مهمتر لقب مطالبه گر سیستان را یدک می کشند ، فقط مشکلات شهرداری و خاصه شهر زابل را می بینند ، این مطالبه گران چرا مشکلات شهرداری بنجار و سایر شهرهای حوزه سیستان را نمی بینند و فقط و فقط شهرداری زابل و شهر زابل آماج تاخ و تاز قلم این مطالبه گر نماها و سایر منفعت طلبان قرار می گیرد ؟؟؟!!!
جالب تر اینکه اخیرا در متینگ ها و جلسات درون سازمانی خویش از حربه ها و ترفند های جدید برای دست یابی و به اهداف و امیال شخصی خود استفاده می کنند :
قرار دادن دادستان در مقابل مردم به بهانه برخورد با شهرداری !!!!
به نظر میرسد این اشخاص با توجه به دراختیار داشتن امکانات فراوان ،سایت های زنجیره ای و مصونیت غیرقابل وصف ، علیرغم تمامی رذالت ها و فعالیت های خویش ، نتوانسته اند شهرداری و شورای شهر زابل در برابر خواسته های منفعت طلبانه خود به کرنش وا دارند. و اکنون از حربه قرار دادن مردم در مقابل دادستان در پوشش برخورد با شهرداری و در پی آن دستیابی به اهداف و مطامع شخصی خود هستند .
نکته قابل توجه و جالبتر از همه این است که برخی از این افراد مطالبه گر ، عدم دست یابی به مناصبی همچون شهرداری دوست محمد ، شهرداری زهک و … را ناشی از عدم حمایت شهردار زابل و شورای شهر زابل می دانند و با تعصب فراوان و کینه ای شتری به دنبال تسویه حساب و توهمات ناشی از آن هستند!!!
برخی از سایت های متعلق به این جریان واپس زده از سوی مردم ، که به اندازه ذره ای با اصول و منش رسانه و فن خبرنگاری آشنا نیستند و گاها از روی جهالت و نادانی دچار توهم شده ، مطالبی را منتشر می کنند که به اندازه پشیزی ارزش ندارد و به دنبال برجسته کردن و پررنگ کردن آن هستند تا بگویند ما هم سری در میان سرها هستیم !!
فی المثل سایتی تحت عنوان قایق نیوز !! مطلبی منتشر می کند با این عنوان :
شهردار جواب سوال مار نداد و ما کماکان منتظریم !!
سوال اول: تا بحال چند بار برای شنیدن مشکلات و دغدغه های مردم به محلات و مساجد و بین مردم رفته اید؟
سوال دوم : رابطه شما با اعضای محترم شورای شهر برای پیگیری مشکلات و معضلات چگونه است؟
آنچه مسلم است ، سوال های مطرح شده بوی حب و بغض می دهد نه مطالبه گری و خیرخواهی و خدمت!!!! و به نظر می رسد دست اندرکاران این سایت با مسجد نیز بیگانه هستند!!! از زمان روی کار آمدن شهردار جدید تا کنون و بر اساس استعلام صورت گرفته از اوقاف ، شهردار و اعضای شورای شهر در اکثر مساجد و محلات شهر زابل حضور یافته و از نزدیک و چهره به چهره به درد دل ها و مشکلات مردم پاسخ داده اند و حتی دو مرتبه نیز در مسجد محله شما جناب مدیر محترم سایت!!! حضور یافته و پای در دل و درخواست های مردم نشسته اند و با توجه به بضاعتی که داشته اند در صدد رفع کمبودهاو کاستی ها بر آمدند.

اما پاسخ سوال دوم شما : اگر بین اعضای شورا و شهرداری تعامل نبود ، ایا شهردار می توانست بر کرسی خدمت تکیه زند ؟ قطعا اینگونه نبود و باعنایت به اینکه اعضای شورا منتخبین مردم هستند و رای مردم را حق الناس می دانند ، عذر شهردار خواسته می شد. پس حضور شهردار در شهرداری و خدمت گذاری مردم نشان از تعامل و همدلی شورا و شهرداری در راستای خدمت رسانی به مردم دارد.

متاسفانه این افراد و این جریان ها که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و نیز دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به انها تفهیم شد که مورد وثوق و مقبولیت مردم نیستند، چرا در صدد وانمود کردن خیر خواهی مردم هستند!!چرا مانند سدی پوشالی در مقابل توسعه و عمران سیستان قد علم می کنند و بسیار چراهای دیگر .
قطعا روزی خواهد رسید که مردم سیستان نیز بسان گذشته در مقابل کسانی که در سال دولت و ملت ،همدلی و هم زبانی با تمام توان در جهت عدم تحقق این اصل گام برمیدارند خواهند ایستاد و عواقب خدعه این افراد به حول و قوه الهی متوجه خود آنها خواهد شد.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.