یکی از وعده های تبلیغاتی مهم روسای جمهور کشورهای پیشرفته در حوزه هزینه های درمان مردم است

دسته: استان
یک دیدگاه
شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

smartpicture1

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم شورای اسلامی از وعده ی نصف شدن سهم مردم از هزینه های درمان از سوی محمدباقر قالیباف به عنوان وعده ای بی نظیر در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ایران یاد کرد و گفت: جای خوشحالی است که یک کاندیدایی پیدا شد که از حوزه سلامت مردم حرفی به میان آورد و تعهدی مطرح کرد.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی زندگی تصریح کرد: باید وعده ی قالیباف برای کاهش سهم مردم از هزینه های درمان را به فال نیک گرفت ، چراکه بالاخره فردی پیدا شد که از حوزه سلامت هم حرفی به میان آورد و قول داد که برنامه ای حمایتی در این حوزه برای مردم انجام دهد.
وی ادامه داد: تفکر ضعیف دولت ها راجع به حوزه سلامت مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است و یکی از گرفتاری های حوزه سلامت تا الان این بوده که دید سلامت نگر در دولت مردان وجود نداشته و به هزینه های سلامت به دید هزینه های جاری نگاه می کردند.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بر خلاف اینکه اعتقاد داریم هر قدر در سلامت هزینه کنیم ، ضرر نکرده ایم، اما همیشه در موضوع سلامت مردم اغفال شده است. بر این اساس نکته بسیار مثبتی است اگر رئیس یک دولت تفکر حمایتی در حوزه سلامت داشته باشد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم حوزه سلامت از تولید ملی ۵ و ۶ دهم درصد است. در حالیکه در کشورهای اروپایی بالای ۱۳ درصد است و حتی وضعیت کشورهای همسایه هم بهتر از ضعیت ماست. به همین خاطر باید این وعده ی قالیباف را به فال نیک گرفت و امیدوار بود که در یک دولت به موضوع سلامت مردم توجه ویژه خواهد شد. چه اینکه یکی از وعده های تبلیغاتی مهم روسای جمهور کشورهای پیشرفته در حوزه تامین اجتماعی و هزینه های درمان مردم است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم همچنین وعده ارتقای بیمه روستایی قالیباف را امیدوار کننده خواند و افزود: همیشه سرانه درمان روستائیان را نصف سرانه درمان شهرنشینان پیش بینی کرده اند که این یک نوع تبعیض آشکار است. چراکه بیماری شهروند روستایی و شهر نشین فرق نمی کند.
وی ادامه داد: سرانه درمان روستائیان یکی از دغدغه هایی است که همیشه وجود داشته و در این زمینه هم باید تلاش کرد که سهم سرانه درمان روستائیان را به سرانه شهرنشینان برسانند. قطعا این وعده و تحقق آن در دولت قالیباف می تواند اتفاق بسیار خوبی بوده و باعث رفع تبعیض شود.

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
خليلي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تنهانماینده ایست که دغدغه ی مردم رادارد خداوند به آقای شهریاری خیرعنایت کند.

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.