۴۰۰لیتر سم رایگان در اختیار دامداران زابل

دسته: آخرین اخبار , ادارات زابل
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۵

ذبح سنتی و کشتارهای غیر مجاز دام عامل مهم شیوع بیماری تب کنگواست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زابل گفت: ۴۰۰لیتر سم به صورت رایگان در اختیار دامدارانی که از بضاعت مالی مناسب جهت تأمین سم برای سم پاشی و انگل زدایی این جایگاه ها برخوردار نبودند قرار گرفته است.

دکترحامدگنجعلی که در نشست با خبرنگاران افزود: هرگونه تجمیع دام ها اطراف دریاچه هامون بسیار مهم است و امکان دارد باعث انتشار وانتقال بیماری شود.
وی اضافه کرد: برای سم پاشی جایگاههای دام در شهرستانهای هامون، نیمروز و زابل در سال جاری ۴۰۰ لیتر سم به صورت رایگان در اختیار دامدارانی که از بضاعت مالی مناسب جهت تأمین سم برای سم پاشی و انگل زدایی این جایگاه ها برخوردار نبودند قرار گرفته است.
این فعال حوزه بهداشتی در ادامه ضمن ابراز گلایمندی شدید از مردم به منظور عدم توجه به تذکرات و بروشورهای هشداردهنده درخصوص اهمیت توجه به تهیه گوشت مصرفی به منظور خطر ابتلا به بیماری کشنده تب کنگو، افزود: متأسفانه یکی از دغدغه های اصلی ما، عدم فرهنگ سازی در بین مردم برای تهیه گوشت مصرفی می باشد به گونه ای که افراد حاضرنیستند از گوشتی استفاده کنند که درجای دیگر ذبح شده باشد و باید خودشان دام زنده را ببینند که بدست قصاب ذبح می شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برای دریافت اخبار در تلگرام عضو کانال خبرسیستان شوید
عضویت در تلگرام خبرسیستان


نوشته شده توسط:مدیر - 1774 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.