آیا دوباره لایحه مناطق آزاد سیاسی میشود و از تصویب آن جلوگیری میشود ؟

روز سه شنبه گذشته لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب گردید و هفته بعد این لایحه به صحن علني مجلس شوراي اسلامي خواهد رفت تا رای گیری شود.

دفعه قبل که دولت این لایحه را به مجلس فرستاد با این لایحه کاملا سیاسی برخورد شد و جریاناتی بابت کوبیدن دولت از تصویب آن  جلوگیری کردند.

اما دولت و شخص رئيس جمهوري که تصویب منطقه آزاد یکی از قول هایشان به مردم بوده است ، اعلام کردند که لازم باشد چندین بار این لایحه را به مجلس میفرستند

حال این لایحه دوباره به مجلس بازگشته و امیدواری بابت رای آوردن آن بالاست و به همین علت گروههایی در حال جریان سازی دوباره هستند تا رای نیاورد.
اعضا فراکسیون امید مجلس برای تصویب منطقه آزاد تجاری دست به کار شده اند و در حال لابی جهت جلب رضایت نمایندگان می باشند اما گروههایی از اصولگراههای مجلس نیز جهت تخریب لایحه در حال فعالیت هستند.
امیدواریم آقایان دکتر شهریاری و دکتر دهمرده که از اعضای اصولگرای مجلس هستند و  میتوانند لابی هایی با این جریانات داشته باشند تا دوباره مثل دفعه قبل این مسئله سیاسی نشود و با همراهی با نمایندگان اصلاح طلب تصویب گردد.
در تماسی که خبرنگارخبرسیستان با دکتر کیخا در مورد تصویب منطقه آزاد داشته است ایشان اظهار داشته اند که با جدیت در حال رایزنی با گروههای مختلف و دیگر نمایندگان محترم مجلس هستیم تا انشالله بتوان رای مثبت را از مجلس بگیریم و این خواسته مردم را جامه عمل بپوشانیم.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

تصویب لایحه ایجاد ۸ منطقه ویژه تجاری در کمیسیون اقتصادی مجلس

زهرا سعیدی مبارکه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست امروز کمیسیون اقتصادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.