استعدادهای ورزشی استان در آمایش سرزمینی سیستان و بلوچستان مد نظر قرار گیرد

13930430122331883256364

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استعدادهای ورزشی استان در آمایش سرزمینی سیستان و بلوچستان مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، علی‌ اوسط‌هاشمی صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان که در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: سوم خردادماه سالروز ازادسازی خرمشهر روز باورها و ارمانها در جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود جمعیت در استان و اقدامات انجام گرفته درحوزه امور جوانان و ورزش گفت: علی‌رغم اینکه جمعیت کشور به سمت پیری است این استان بعنوان یک سرمایه ارزشمند از پایه جمعیتی خوب و جوانی برخوردار است.

هاشمی با اشاره به اینکه نرخ جمعیتی استان که تا چندسال قبل 8 درصد بوده و امروز به 3 درصد رسیده است، افزود: در استان 500 هزار نفربیسواد داریم و در یکی دو سال گذشته 96 هزار بی‌سواد رده سنی شش تا نه سال را باکلاسهای درس اشتی داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در این زمینه برنامه ریزی کردیم که امسال287 مدرسه خشت و گلی در استان را نوسازی کنیم و  تمرکززدایی در عرصه ورزش حضور استان در نگاه ملی را از اولویت‌های خود دانست و آمادگی استان را برای برگزاری ومیزبانی از مسابقات ملی را اعلام کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان ضرورت قرار گرفتن استان در تقویم ورزشی کشور را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به پدیده حاشیه نشینی در استان افزود: متاسفانه بر اثر خشکسالی های پی‌درپی حاشیه نشینی توسعه پیدا کرده و می‌طلبد تا وزرات ورزش در این خصوص یک بسته اجرایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات شایسته‌ای در جهت احیا و رونق ورزش سیستان و بلوچستان انجام شده است، گفت:  باید تلاش کنیم این اقدامات مثبت روز به روز افزایش یابد و به دلیل نبودن اسپانسر برای هیئتهای ورزشی خواستار تکمیل طرحهای نیمه تمام در استان هستم.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.