امکانات تخصصی درمانی سیستان و بلوچستان توسعه یابد

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و مسافت طولانی بین شهرها نیازمند امکانات تخصصی قوی درمانی است که ایجاد آن از عهده دولت به تنهایی برنمی آید و باید مردم با مشارکت در این امر در ارتقای سلامت بکوشند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در همایش خیران سلامت اظهار داشت: هیچ عمل اخلاقی بالاتر و ارزشمندتر از اینکه ایرانی‌ها به هم مهر می‌ورزند و  با نوع دوستی به مستمندان و نیازمندان کمک کنند وجود ندارد.

نماینده‌ ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در دنیای آشوب زده امروز داشتن روحیه‌ای که انسان بتواند از مال و اموال خود بگذرد و به توصیه دین و نیاکان در کمک به نیازمندان عمل کند کار بسیار ارزشمندی است.

وی  با اشاره به اینکه خیران سلامت سیستان و بلوچستان دولت را یاری کنند گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و مسافت طولانی بین شهرها نیازمند امکانات تخصصی قوی درمانی است که ایجاد آن از عهده دولت به تنهایی برنمی آید و باید مردم با مشارکت در این امر در ارتقای سلامت بکوشند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: ارائه خدمات رفاهی و درمانی تخصصی با این حجم وسیع از مراجعات بیمارستانی با توجه به مشکلات اعتباری بسیار سخت است و حضور خیران در کنار مسئولان سلامت می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مسائل شود.

وی افزود: خیران در سالهای اخیر در حوزه مدرسه‌سازی، مسکن‌سازی، مسجدسازی و کمک به درماندگان خوش درخشیده‌اند و حوزه سلامت نیز به عنوان یکی از زیر‌بخش‌های مهم باید در کانون توجه خیران باشد.

آیت‌الله سلیمانی گفت: خیریابی سلامت و ترغیب و اطلاع رسانی صحیح به آنان موضوعی بسیار مهم است که باید با برنامه‌ریزی و مشارکت رسانه‌های جمعی و توان نهادهای مردمی گسترش یابد.

وی تاکید کرد: این انگیزه‌های خیرخواهانه باید شناسایی، ساماندهی و پشتیبانی گردد و همچنین از زحمات و تلاشهای فعالان این عرصه نیز به دلیل ارزش والای کار انسان دوستانه آنان قدردانی شود.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: سمن‌های بهداشتی و درمانی زمانی احیا می‌شود  که در ریشه خود سازمان جایگاه داشته باشند و درمان در این حوزه باید به صورت مردمی و به شکل درمانگاه و کلینیک اداره شود.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.