تأمین و ذخیره آب شرب در چاه‌ نیمه‌ها در سیستان اجرایی می‌شود

139208211625257141527044

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب سیستان گفت: تأمین و ذخیره آب شرب در چاه‌ نیمه‌ها در سیستان اجرایی می‌شود.

محمد اربابی اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کمبود آب باید بدنبال منابع آبی جدید و جایگزین باشیم که در این راستا در حال انجام مطالعاتی در دشت سیستان هستیم.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب سیستان با تاکید بر اتلاف بی‌رویه آب در بخش کشاورزی گفت: کار رهاسازی آب در انهار سیستان همه ساله در فصل کشت محصولات کشاورزان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لوله کشی 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان گام مهم دیگری در جهت اسکان و ماندگاری روستائیان در منطقه بوده است تصریح کرد: هم‌اکنون اکثر زمین‌‌های کشاورزی با روش سنتی غرقابی آبیاری می‌شوند که موجب هدررفت حجم زیادی از آب می‌شود.

اربابی با بیان این مطلب که انتظار داریم شهروندان نیز در مصرف بهینه آب همکاری لازم را داشته باشند ادامه داد: متوسط ریزشهای جوی در استان 103میلی‌متر است و این رقم در زابل 52 میلی‌متر یعنی 50درصد کمتر از کل استان است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 70 درصد آبهای سطحی و ریزش‌های جوی بر اثر تابش خورشید و گرمی هوا تبخیر می‌شود و تنها 30 درصد آن به آبهای زیرزمینی ملحق می‌شود که این موضوع ضرورت کشف منابع آبی جدید را دو چندان می‌کند.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب سیستان  گفت: یکی از اهداف شرکت توسعه منابع آب سیستان ذخیره‌سازی آب است که این هدف با سه محور زیست محیطی، تامین آب شرب و آشامیدنی و ذخیره در چاه‌ نیمه‌ها در سیستان در حال انجام است.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.