تشکر از خدمات سپاه جهت برقراری امنیت در سیستان

661329_677
اگه مردی اگه رستم
اگر باهوش اگر نادان
اگر متری بیا زابل

مفهوم امنيت پيشينه‌اي طولاني به قدمت تاريخ بشردارد. به حكايت تاريخ، نياز به امنيت و ضرورت احساس ايمنی، حتی قبل از ظهور جوامع انساني نيز دغدغه اصلي انسان‌ها بوده است؛ تا آنجا که خداوند در قرآن از امنيت به عنوان يکی از نعمت‌های خود ياد می‌کند. اين نعمت ازجمله نعمت‌هايي است که بستر بهره‌گيری از ساير نعم الهي قرار مي‌گيرد.
امنیت از نظر مفهومی به وضعیتی اطلاق می‌شود که نیروهای حفظ کننده وضع موجود، توان این محافظت را از نیروهای شناخته شده برهم زننده  آن داشته باشند
مدت ها بود که وقتی حرف از سیستان و بلوچستان می شد ناخودآگاه ذهن ایرانیان به کلماتی مانند اشرار، قاچاق،دزدی،مرز،گروگان گیری و غیره هدایت می شد اما در واقعیت این نبود و فقط توهمی بود برای کسانی که آشنایی با این منطقه نداشتند
اما چند سالی بود که این منطقه تبدیل شده بود به جولانگاهی برای جولان دادن اشرار و هر روز اخبار کشتن ، گروگان گیری و بمب گذاری ...
اما در سیستان و به خصوص شهر زابل مسئله گروگان گیری به شدت افزایش یافته بود و واقعا مردم با ترس از خانه خود خارج شده و به برگشتن خود اطمینان نداشتند (البته بیشتر قشر سرمایه دار ). مردم از ترس خود را فقیر نشان می دادند  تا مبادا  توجه گروگان گیران را به خود جلب کنند
اما در حال حاضر و به خصوص تعطیلات عید امسال می شد به عینه لمس کرد که امنیت به زابل برگشته و مردم با اطمینان بیشتری در شهر قدم گذاشته و به کارهای روزمره مشغول می شوند. میتوان این موضوع را با بیشتر شدن اتومبیل های گرانقیمت در شهرفهمید.
.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم معارفه فرماندهان جدید قرارگاه قدس جنوب شرق و سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید نورعلی شوشتری، محمدزاده، پاسداران شهید، سران طوایف بلوچ و تعدادی از مردم بیگناه منطقه گفت: در مدت کوتاهی که از واگذاری ماموریت تامین امنیت جنوب شرق کشور به سپاه می‌گذرد با همت و تلاش سردار شهید شوشتری، فرماندهان و مسئولان سپاه، مدیران و مسئولان استان کارهای بزرگی آغاز شده که به حول و قوه الهی با همت و تلاش مسئولان باید این اقدامات به سرانجام برسد تا معنای عدالت در این منطقه کشیده شود و شاهد رشد و شکوفایی اینجا باشیم.
فرمانده نيروي انتظامي ضمن اينکه شرايط امنيتي در استان را نسبت به ساير استان هاي کشور خوب ارزيابي کرد گفت : امروز امنيت در سيستان و بلوچستان از شرايط بحراني و التهاب خارج شده است .
علی عبداللهی افزود:در جهت تقویت واحدهای مرزی به ویژه واحدهای انتظامی از نظر کیفی و کمی و بکارگیری تجهیزات، همچنین حضور دوستان سپاه پاسداران و بکارگیری نیروهای بومی منطقه در جهت حفظ امنیت استان که کمتر سابقه داشته است، اقدامات و تمهیداتی در نظر گرفته شده که برای بالا بردن امنیت در استان سیستان و بلوچستان موثر است.
شدت خلوص، ایمان و نجابت مردم دیار سیستان از گذشته تاکنون در سختی‌ها و دشواری‌ها، همتی می‌خواهد بس بلند و درسی است بزرگ برای ما و شما  مسئولان؛ قدر ولی نعمتان خود را بدانید!
 
نویسنده : یک شهروند
شعر : رضا مشهدی مقدم

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.