جوابیه مهندس گرگیج به نقد و مصاحبه سعید افسری با ارائه مدارک

3

در روزهایی که مصاحبه با جناب مهندس گرگیج شهردار سابق زابل  را در سایت قرار دادیم می دانستیم که راه آسانی پیش رو نیست و مشکلاتی دارد اما اینکار را با جان و دل انجام دادیم و خود را برای هر چیزی آماده کردیم چون هدف دست اندرکاران خبرسیستان قدم گذاشتن در راه آبادی سیستان می باشد و برخود واجب دانستیم تا از کسانی که در این راه به سیستان خدمت کردند تشکر نماییم .

بعد از انتشار مصاحبه جناب مهندس نظرات موافق و مخالفی بیان گردید که سعی نمودیم این نظرات را نیز بدون سانسور در سایت قرار دهیم و خدا را شکر می نماییم که با استقبال بسیار عالی همشهریان روبه رو گردید ، به طوری که در شهر زابل به بحث روز تبدیل گردید و هرجا که پا می گذاشتی نسبت به سخنان مندس گرگیج اظهار نظر می گردید .

بعد از انتشار این مصاحبه سایت همکار ، گندم پرس مصاحبه ای با سعید افسری عضو شورای شهر انجام دادند که در آن به مهندس گرگیج اتهام هایی وارد می گردد و در گندم پرس نقدی نیز به مصاحبه مهندس گرگیج انتشار می یابد که در پی آن جوابیه ای از طرف جناب مهندس گرگیج با پیوست مدارکی برای این سایت ارسال می گردد که ما نیز آن را منتشر می کنیم . 

 

آری چنین بود برادر………….

با سلام به دست اندرکاران سایت گندم پرس

کار منتقد ، شناساندن زیبایی‌ها و زشتی‌های یک اثر است و لازمه این کار تعمق کردن و دقت در آثار است.  اما داشتن ذوق تنها کافی نیست. منتقد درباره موضوعی که انتقاد می‌کند باید بصیرت و اطلاع کافی داشته باشد، و از لوث غرض و حب و بغض شخصی و هوا و هوس مبراّ باشد

 به قول مولانا:
چون غرض آمد هنر پوشیده شد     صد حجاب از دل به سوی دیده شد            

بعد ازانتشار مصاحبه‌ام اقدام به انتشار نقدی نموده‌اید که در آن حرف هایی ، آشنا دیده می شود . قصد پاسخگوئی نداشتم اما بعد از خواندن مصاحبه آقای افسری که در آن متهم به خیانت به مردم زابل شدم ناچار به ارسال این جوابیه گردیدم تا میدان برای قضاوت صحیح مردم مهیا گردد . از سایت گندم پرس تقاضا دارم طبق قانون این جوابیه رابدون دخل وتصرف در همان قسمتی که نقدتان را گذاشته اید قرار دهید تا باعث روشن شدن افکار عمومی گردد.

نویسنده محترم

من آن سهرابی که در نقدتان بهره برده اید نیستم . می دانید  چرا ؟ چون سهراب و رستم در میدان جنگ به نزاع پرداختند در صورتی که به من از پشت خنجر زدند .

آری درست است من با فرماندار)میرشکار) اختلاف داشته ام اما اگر اندکی فکر کنید می بینید که اختلاف من و فرماندار وقت اختلافی فکری بود زیرا تفکرات ایشان سیاسی و تفکرات من عمرانی بود و دلیل دیگر اختلاف ، عدم اجازه دادن دخالت دیگران در کار شهرداری بود.

برادر من

از دستگاههای امنیتی اسم بردید .من مدارکی را  پیوست کرده ام که نشان می دهد که شما یا بدون اطلاع کافی از مسئله دست به نگارش زده اید یا از روی حب وبغض شخصی (مراجعه شود به رای دادگاه اول به تاریخ ۸/۳/۸۵ )

اما در مورد وحدتی که در مصاحبه ام ذکرکرده ام که شما در آن تناقص دیده اید

آیا استفاده از همه توانمندی های پرسنل شهرداری و دیدگاه های مردم در محلات با توجه به جلسات مستمر با مردم و تحصیل کرده های شهر از جمله دانشجویان دال بر وحدت عقلی نیست؟ طبق گفته خودتان گویا خود نیز در این جلسات گاهآ حضور داشته اید ، پس شاهدی بر این ادعا من هستید

و آقای سعید افسری سخن گفتن آسان است ،اما انجام دادن کار عمرانی چطور ؟

دوست عزیز درد تو کجاست؟ اگر تو هم خدمتی به مردم کرده‌ای بگو تا مردم قضاوت کنند. نظر شخصی و نقدت به مصاحبه و عملکرد من در طول شش سال را در کفه ترازو بزار و ببین چند کیلو آسفالت، چند عدد موزائیک، چند متر فضای سبز، چند متر جدول و چند…. برای مردم می‌شود بعداً می‌شود گفت که عملکرد من و تو در یک شرایط برابر قرار دارد در غیر اینصورت مردم بهترین قضاوت کننده هستند و هر چه باشد قابل احترام .

زیرا دوصد گفته چون نیم کردار نیست

اینکه نویسنده محترم اذعان داشته که اگر اینجانب کاندیدای مجلس می‌شدم می‌توانستم در همان دوره اول خدمتم به مجلس راه پیدا کنم نیز قابل تامل است.حال ، این سوال مطرح است که اگر عملکرد اینجانب در اوایل خدمت، خوب بوده و موقعیتی هم برای نماینده شدن داشته‌ام چرا از این موقعیت استفاده نکرده‌ام.؟

آیا این گواه بر خدمت صادقانه و بدون هیچگونه سوء استفاده‌ای از موقعیتم در زابل نبوده است؟

آقای افسری ، آیا از مردم حرف می زنید ؟

آیا منظورتان مردم زابل است ؟ اگر چنین است که خود می دانید هنوز من از یادشان نرفته ام .شما از همین ناراحتید؟ .اما عزیزان من ، به جای اینکه اتهام های واهی می زنید با ارائه مدرک حرف بزنید

مانند من که مدرک برایتان ارسال کردم تا مردم بدانند که چقدر صداقت در گفته هایم داشته ام و امضاء آقایان سعید افسری و جهانتیغ را گذاشتم تا مردم بدانند چه کسانی به آنها خیانت کرده اند .آقای افسری می گوید که در برکناری من نقشی نداشته است .آقای افسری چرا از مردم پنهان می کنید کارهایی که برعلیه من انجام داده اید و نامه هایی که برعلیه من زده اید . مگر شما حرف از مردم زابل نمی زنید پس نگرانی تان بابت چیست که می گویید نقشی نداشته اید .(نامه شماره ۱۲۱)

 آقای افسری

بدانید که اگر قرار بود با این حرف ها و اتهامات نظر مردم را نسبت به من تغییر دهید باید تا الان موفق می بودید اما میدانید مردم بنا به چه چیزی قضاوت می کنند آنها کارنامه فرد را بررسی می کنند نه حرف هایش را !!

در خصوص پلاک ۹۹۱ و همچنین تخفیف‌ها و سایر موارد به جای حرف مدارک را ارائه کرده‌ام. بهتر است بخوانید و قضاوت کنید. (نامه ۲۲۲۰۱ تاریخ ۲۳/۶/۸۵ و ۲۳۵۲۸ تاریخ ۲۱/۶/۸۵)

مدارک ارائه شده

۱٫              رای دادگاه  دادگاه عمومی(جزائی) زاهدان

۲٫              گزارش کارشناس رسمی دادگستری

۳٫              نامه آقایان افسری و جهانتیغ برای استیضاح اینجانب

۴٫              متن دفاعیه شورای شهر دوره اول و دوم از اینجانب به سازمان بازرسی

۵٫              نامه اینجانب به استانداری در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز و واگذاری پلاک ۹۹۱/۱

۶٫              نامه اینجانب به استانداری مبنی بر نظریه شورای محترم شهر در پلاک ۹۹۱/۱

۷٫              گزارش سازمان بازرسی در خصوص تخلف فرماندار (میرشکار) مبنی بر عدم نظارت بر مصوبات شورای شهر

۸٫              گزارش سازمان بازرسی در خصوص وضعیت مناسب شهر زابل در زمان اینجانب

۹٫              نامه رئیس شورای شهر زابل مبنی بر حمایت از مصوبات شورا به سازمان شهرداریهای کشور

۱۰٫         نامه فرماندار زابل (کیخا) به دادگاه زاهدان در پاسخ به اتهامات وارد شده به اینجانب

در پایان باید ذکر کنم طبق گفته هایی که در مصاحبه بیان کرده ام هیچگاه به مردم سیستان خیانتی نکرده ام و تنها فکرم خدمت به آنها و شهرشان بوده است .

 امیدوارم که این جوابیه من باعث روشنگری گردیده باشد وجواب سوال های پیش آمده را داده باشم . همچنین از تمام عزیزانی که مرا مورد لطف قرار دادند و بعد از مصاحبه اینجانب نظرات خود را بیان نمودند تشکر می کنم و امیدوارم همیشه سربلند و پیروز باشید

گرگیج – شهردار سابق زابل

منبع:گندم پرس

 

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

8 نظر

 1. جناب اقای مهندس گرگیچ بحق حضرتعالی در قلب تک تک سیستانیهای عزیز جای داری و خدمات شایسته شما به مردم شریف سیستان از یادها نخواهد رفت ،تا ابد برای شما دعا خواهیم نمود و از شهرداران آینده نیز خواستار خدمات در خور شان مردم مظلوم و بی ادعای مردم زابل هستیم و شهرداران بعدی هم با خدماتشون نه با حرفهایشون در قلب مردم جای بگیرند ،آری مردم بهترین قاضی هستن و نیک میدانند چهره زشت زابل فقط به دست رستم دستان رسول گرگیچ تغییر پیدا کرد و بعد از جناب گرگیچ ما خدمتی ملموس و اصولی و ماندگار که در رشد و پویایی شهرمون نقش داشته باشه ندیدیم عضمنا از خدمات عمرانی جناب اقای احمد دهمرده هم تشکر میکنیم و نیک میدانیم جناب دهمرده هم نهایت تلاش خود را انجام دادند و از اینکه بسیار سالم کار نمودند شکی نداریم.درود بر سیستان و سیستانی ارادتمندتان محمد

 2. با سلام و دعای خیر برای همه عزیزان
  لطفا دوستان اعلام کنند زمان آقای گرگیچ یعنی طی اون 6 سالی که ایشون شهردار زابل بودند درآمد شهرداری زابل چقدر بود وچه کارهای عمرانی و زیربنائی در اون 6 سال انجام شد و از سال 86 تا کنون که قاعدتا اینم 6 ساله بفرمائید در این سالها درآمد شهرداری چقدر بود و چه کارهائی انجام شده 
  از دوستان مطلع استدعا دارم جهت روشن شدن واقعیات این سالها و برای روشن شده اذهان عمومی به این سوال پاسخ دهند .

 3. جناباتعالی آقای مهندس گرگیچ ضمن عرض سلام وخسته نباشید الحق و والانصاف جنابعالی یکی از بهترین خدمتگزاران درعرصه تلاش وخدمت درجهت عمران وآبادانی شهر زابل بوده وهمچنان نیز از شما درجهت سیستانی آباد به نیکی یاد می شود لذا ما جوانان منطقه سیستان آماماده هرگونه همکاری صادقانه برای بازگشت شما به شهرداری زایل از طریق شورای اسلامی شهر ونیز نمایندگان مردم درمجلس وهمچنین مسئولین امردریغ نخواهیم کرد خداوند به شما درهر پست ومقامی که باشد توفیق روزافزون دهد به امید داشتن سیستانی آباد باوجود حضر

 4. با سلام.زنده باد مهندس رسول گرگیج که به حق شهرداری لایق وشهری درخورنام سیستانی ساختند ولی افسوس وصدافسوس از دستان وحم آلود وپشت پرده که چشم دیدن این آبادانی راندارند اعضای شورای شهرزابل اگر مردانگی داشتند در این دوران طولانی که بودند کاری برای شهرمی کردند نه اینه پشت سر شهرداری خدمت گذار صفحه بگذارند وسنگ اندازی کنند بنظر شما در طول این مدتی که شهردار ما کس دیگری است برای شهر چه انجاو داده جز این است که آسفالت شهر سنگ فرش کوچه وپاده رو ها وخدمات شهری زیر صفر بوده وکارمردان موتوری شهرداری جز …. دیگری نیستند این از نماشیت های جمع آوری زباله شان که نیاز است یکی … کند وآن هم از مسئولان شهرداری که … برده اند ما موندیم چرا کارمندا شهرداری زابل هر روز از روز قبل … بخدا..چرا شورا واعضاش که منم منم میکنند اینجا نامه نگاری نمی کنند هرچند خودشان هم با رای مشکوک رای اوردند.به هرصورت مهندس رسول گرگیج را همه ما میشناسیم به حس انسان دوستی وخدمت گذاری زنده باد گرگیج شهردار به حق لایق دارالولایه سیستان

 5. درود.
  برای بنده هنوز جای سوال است که آقای گرگیج چه عملی انجام داده بود که به اون صورت از شهرداری کنار گذاشته شد
  بنده به شخصه مخالف بت سازی و تجمیع قدرت در یک شخص هستم که این یعنی دیکتاتور پروری.

 6. ایشان با مدرک کاردانی حرفه و فن مهندس هستند ؟ آیا ریاضی سوم دبیرستان و بلده می دانید خطاب تیتر مهندس به کسی که مدرک ندارد جرم است ؟

 7. تصاویر دیده نمی شود

 8. هميشه انسانهاي لايق و بزرك اسير انسانهاي نا لايق بوده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.