دریچه فاضلاب دزدیدن سرقتی نوین در سيستان

پرواز شبانه دریچه‌های فاضلاب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چند روزی هست که دیگر بر روی سیستم فاضلاب شهر زابل کمتر دریچه‌ای مشاهده می‌شود، چراکه این دریچه‌ها شبانه با لطف سارقان به پرواز درمی‌آیند.دریچه فاضلاب دزدیدن سرقتی نوین است که در سيستان باب شده است.

نکته اساسی اینکه در فاصله چند شب متوالی دریچه‌های فاضلاب یک منطقه به سرقت مي رود و هیچ اتفاقی هم نمی افتد و کسی هم آنچنان به فکر آن نيست که واقعاً جای تعجب و سؤال دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای نمونه در گذشته‌ها شاهد بودیم اگر دزدی به محله‌ای می‌زد تقریباً تا ماه‌ها و بلکه سال‌ها آن محله مورد دستبرد قرار نمی‌گرفت و دزدان جاهای دیگر را نشانه می‌رفتند؛ اما در این جا قضیه فرق می‌کند.

امروز در كوچه هيرمند 17که صدای مهیبی به گوشم رسید؛ وقتی که به وسط خیابان محل سکونت خودمان آمدم با جوانی روبرو شدم که بر اثر فرو رفتن يك لاستيك خودرو اش در چاه فاضلاب عاری از دریچه، برای تکان دادن خودرو و جابجایی آن با اعصاب خراب در فکر فرو رفته بود .در حالي كه تمام روغن هاي خودرو مذكور در حال ريختن بود.

ناگهان چشمم به بچه‌هایی که در آن حوالی بازی می‌کردند افتاد اگر بچه اي به درون فاضلاب بدون دریچه سقوط مي كرد پاسخ گو كيست؟

سرقت درب‌های منهول‌ فاضلاب باعث بروز خطراتی برای عابران پیاده و موتورسیکلت‌ سوارها و … شده که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

در همين افكار بودم كه با اداره آب و فاضلاب زابل تماس گرفته و جريان را به آن ها اطلاع دادم و ايشان در جواب ما گفتند: تا يك ماه دريچه ندارند و به ما پيشنهاد دادند براي جلوگيري از پيش آمدن اين حادثه دريچه ديگري را از جايش برداشته و بر روي درب فاضلاب كوچه خود بگذاريم!!!!!!!!!!!

آيا بهتر نيست عزيزان راههاي بهتري را به شهروندان ارائه دهند.

 • بطور مثال در شهر آبادان در این راستا شهروندان می‌توانند در صورت وجود هر گونه مشکل در خیابان، کوچه و یا منطقه‌شان مراتب را به شماره تلفن 122 اطلاع دهند.
 • بندرعباس – خبرگزاری مهر: مدير حراست و امور محرمانه آبفای هرمزگان گفت: سرقت درب های منحول آب و فاضلاب پیگیری قضایی دارد.
 • شوشتر: علیرضا بنیادی برای رفع مشکلات به صورت موقت 300 درب منهول خریداری شده است تا در صورت بروز مشکل و تکرار سرقت برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی از این درب‌ها استفاده شود.

دزدان آن‌چنان در سرقت منهول‌های فاضلاب احساس امنيت مي كنند که سرقت شبانه خود را در یک منطقه خاص به صورت مداوم ادامه می‌دهند که لازم است همه دستگاه‌های مسئول ایجاد نظم و امنیت به میدان بیایند و اجازه ندهند که سرقت‌ها از دایره دریچه‌های فاضلاب فراتر رفته و آن‌ها در کار خود جری‌تر شوند.

يك شهروند………………….

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

2 نظر

 1. با سلام
  چرا وقتی میشه از دزدی جلو گیری کرد جلو گیری نمیکنید؟
  با دریچه های کوپلیمری که تو نسل جدید اومده که ضد سرقت میباشد و غیر قابل بازیافت است
  این دریچه کوپلیمری 50درصد ارزان تر از دریچه های چدنی میباشد و وزن بسیاااااااااااار سبکی هم دارد که مانند دریچه های دیگر موجب آسیب بدنی کارگر نمیشود
  و تا وزن 40 تن فشار تحمل میکند حتی بیشتر از دریچه های چدنی

 2. با استفاده از قفل و زنجیر که هزینه چندانی هم ندارند می توان از سرقت دریچه های چدنی ممانعت به عمل آورد.نمونه ای از این قفل و زنجیرها در وبسایت http://www.yarabumco.ir قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.