رفتن کلاه گشاد سر مردم و بازهم غفلت مسئولین (دستفروشی کامیونی)

مدتی هست که تمام شهرهای ایران با پدیده ای به نام دستفروشی روبه رو شده است که متاسفانه بدی اقتصاد کشور این معضل را به شکل قابل توجه افزایش داده است.

در بین شهرهای ایران ، زابل هم از این اتفاق مستثنی نیست و اگر دوری در شهر زابل زده باشید متوجه شده اید که چقدر دستفروشانی که با وانت ها کنار خیابان میوه می فروشند.

اکثر این دستفروشان کسانی بوده اند که تا چندسال گذشته مغازه ای داشتند و یا تعدادی دیگر شغلی از طریق مرز که با آن امرار معاش می کردند.

تکلیف کسانی که از طریق مرز امرار معاش می کردند که کاملا واضح است که اول از طبیعت زخم خوردند و بعد نمک آن را دولت با بستن مرز بر روی زخم مردم پاشید و به هیچ کدام از قول هایشان عمل نکردند و مردم را با مشکلاتشان تنها گذاشتند .

اما مغازه دارانی که اکنون در حال دستفروشی هستند هم حاصل دستپخت دولت گذشته و دولت حال حاضر را نوش جان کردند و به این وضعیت افتادند . بدی کاسبی ، مالیات سنگین ، بی کاری و نبود پول ، عوارض ، پول آب ، برق ، بنزین و هزاران چیز دیگر که با قطع یارانه ها کشید بالا

اما این مطلب در مورد دستفروشی می باشد اما نه دستفروشی مردمان محترمی که از مجبوری روی به آن آوردند .اتفاقا به این افراد شریف سیستانی و بلوچ شهرمان باید افتخار کرد که روزگار کمرشان را خم کرد اما نشکستند و مردانه ایستاده اند تا هزینه زندگی خود و فرزندانشان را تامین کنند.

روی صحبت من با کامیون هایی است که چند وقتی است زیاد شده اند و از شهرهای دور ایران به صورت کامیونی جنس های بی کیفیت ولی ارزان را به زابل آورده ، فروخته و بعد از آن با واژه بسیار زشتی که حاصل این فروختن است به شهرشان بر میگردند . در بین این کامیون داران باب شده است که جنس هایی را که در شهرهای دیگر نمی توانند بفروشند می گویند ببریم تا …

426329915_233764_2931514646836617736

خبرنگارخبرسیستان در پی تماس چندتن از کاسبان محترم سیستان و اعتراض آنها،در پی حقیقت این ماجرا رفت که یافته های آن را در ذیل ذکر کرده ایم.

خبرنگار مابه یکی از این کامیون ها که کیک آورده بود مراجعه کرد تا بفهمد که دلیل قیمت پایین آنها چیست و از کجا آمده اند

این کامیون از کرمانشاه به زابل آمده بود و کیک هایی با نام پویان با طعم نارگیل داشت که به قیمت مصرف کننده 500 تومان اما کارتن 10 هزار تومان و هر عدد 250 تومان می فروختند چندتا از این کیک ها خریداری نمودیم و در مسیر هم از یکی از سوپرمارکت های شهر کیکی در همان قیمت مصرف کننده به نام کیک نادری را خریداری کردیم  .

اما دلایل این قیمت پایین (با عکس ):

1- وزن : وزن کیک پویان زده 40 با دامنه خطای 4 یعنی میتواند 40 گرم باشد یا 36 گرم ، که اتفاقا وزن دقیق آن با پلاستیک شد 38 گرم

اما کیک نادری حک شده 75 با دامنه خطا 4 که دقیقا شد 75 گرم

2- مواد اولیه و فرم کیک : کیک پویان را که نصف کردیم هیچ گونه کاراملی نداشت به جز یک رنگ که میان آن بود اما کیک نادری کاملا یک لایه کارامل داشت که باعث خوشمزه ترشدن کیک می شد .

با یک حساب سرانگشتی خواهیم فهمید که با خرید از این جنس ها چه کلاه گشادی سر همشهریان عزیزمان می رود و چه پولی به جیب بعضی ها…

 

آقایان مسئول بهداشت ، استاندارد ، شهرداری و اصناف زابل هم همچنان در خواب باشند ، در این شهر همه چیز در امن و امان است …

 

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.