سرپرست شهرداری زابل:بنای فعالیت و خدمت رسانی ما برپایه صداقت ،تعامل و همکاری بیش از پیش با مردم است.

سرپرست شهرداری زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان زابل که پنجشنبه شب در دفتر شهردار زابل برگزار شد اظهار داشت : بنای فعالیت و خدمت رسانی ما برپایه صداقت ،تعامل و همکاری بیش از پیش با مردم است.

مهیار میر با اشاره به اینکه ، در تاریخ 1/6/96  سکان شهرداری زابل به دست اینجانب سپرده شد و موجودی حساب 243 هزار تومان بود ، بیان داشت : با تدبیر و صرفه جویی از 1/6/ 96  تاکنون توانستیم حدود یک میلیاردو یکصد میلیون تومان درآمد داشته باشیم و یک حقوق کارکنان را نیز پرداخت کنیم ، این درحالی است که سال گذشته درآمد شهرداری در همین ایام حدود 482 میلیون تومان بوده است.

وی بیان کرد : با تعمیر دستگاه سیمی تریلر حمل زباله و بنز ده تن زباله کش و افزودن آن به ناوگان جمع آوری زباله که حدود 6 سال در تعمیرگاهی در اصفهان بوده است ، شاهد کاهش معضلات مربوط به جمع آوری زباله و صرفه جویی در هزینه های این بخش خواهیم بود و دیگر نیاز به آن نیست که سالانه حدود 400 میلیون تومان به بخش خصوصی که در بحث جمع آوری زباله فعالیت می کنند پرداخت شود.

مهندس میر ساماندهی دوره گردها را یکی از برنامه های پیش رو دانست و گفت :  ساماندهی دورگردها در دستور کار جدی قرار دارد، با همکاری و تدبیر سازمان مدیریت پسماند دورگردها نسبت به تفکیک زباله ها اقدام خواهند کرد و در قبال آن هزینه دریافت می کنند.

سرپرست شهرداری زابل اظهار داشت: در تمامی بخش های مرتبط به شهرداری برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت داریم که این برنامه ها  تقدیم شورای اسلامی شهر زابل گردیده است.لذا بدون برنامه و تفکر پای به این عرصه نگذاشته ایم.

مهیار میر از خرید یکصد سطل زباله برای استقرار در مکان های فاقد سطل زباله در سطح شهر و خرید چند دستگاه خودروی وانت مزدا و  فعالیت دو اکیپ سد معبر و پلیس ساختمان در هریک از نواحی دوگانه خبر داد و اظهار داشت : سد معبر خلاف قانون است و هرکس که برای تردد مردم و نوامیس آنها در کوچه ، بازار و خیابان ایجاد مشکل کند و فضای شهر را به شکل و شمایل غیر از آن تبدیل کند تخلف است و  قانونا باید با او برخورد شود.

وی همچنین از  آسفالت و بهینه سازی محل جمعه بازار خبر داد وگفت بزودی مکانی نیز برای برپایی شب بازار آماده و اعلام خواهد شد که اولویت با کسبه محترم جهت حضور در آن مکان می باشد.

سرپرست شهرداری زابل خاطر نشان کرد برای افزایش سرانه فضای سبز و بهبود آن بدنبال خرید نهال های  2-3 ساله هستیم و همچنین ایجاد فضای تک درختی را در معابر داریم چرا که آبیاری آن آسان تر است و شهروندان نیز بهتر می توانند در نگهداری آن همکاری نمایند. همچنین طرح آبیاری قطره ای در حاشیه شهر در دست بررسی است که به صورت پایلوت در خیابان های شهید باقری و فردوسی اجرا خواهد شد.

مهندس میر با اشاره به اینکه شهروندانی که در امر کاشت فضای سبز و نگهداری از آن  همت گمارند از سوی شهرداری تقدیر و بسته های تشویقی به آنان تعلق خواهد گرفت ، افزود : سامانه 137 شهرداری زابل آماده پاسخگویی به مشکلات شهروندان گرامی میباشد .

سرپرست شهرداری زابل راه اندازی اتوماسیون اداری را یکی از اولویت های کاری خویش برشمرد و ادامه داد : با راه اندازی اتوماسیون اداری ، تسریع در مکاتبات و خدمت رسانی به مردم و نیز جلوگیری از سوء استفاده ها محقق می گردد و در پی آن مقدمات شکل گیری طرح شهروند الکترونیک را شاهد خواهیم بود که از جمله فواید آن می توان به پرداخت غیر حضوری عوارض و کاهش مراجعات شهروندان به شهرداری اشاره کرد.

وی  تصریح کرد : بدون همکاری شهروندان و کارکنان شهرداری  نمی توانیم شاهد گام های مثبتی در مسیر آبادانی و عمران شهر باشیم ، لذا لازمه این موضوع تعامل دو سویه خواهد بود.

سرپرست شهرداری زابل از زحمات کارکنان خدوم شهرداری زابل که علیرغم تمامی کمبودها و بعضا بی مهری ها با جان و دل خود را وقف خدمت به شهر و  شهروندان نموده اند ،  نیز تقدیر کرد و اظهار داشت : در برنامه های ارائه شده و پیش رو بهبود معیشت و رفاه کارکنان شهرداری از شاخص ترین  اولویت های اینجانب می باشد.

مهیار میر از جایگزینی المان های جدید در شهر زابل خبر داد و افزود : با اداراتی که در سطح شهر میدان و المان به نام آنها است مکاتبه داشته ایم و خواستار تغییرات در بحث اشکال و بهینه سازی آنها شده ایم.

وی رسانه ها را چشم و گوش بینای جامعه برشمرد و افزود : از تمامی نقده های سازنده و گره گشای مشکلات شهر و شهروندان با دیده منت استقبال و استفاده می کنیم و دست یاری به سوی رسانه ها بمنظور همکاری و فرهنگ سازی در امر داشتن شهری آباد دراز می کنیم.

سرپرست شهرداری زابل از نمایندگان مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی بعنوان بازوانی توانمند برای عمران و آبادانی شهر یاد کرد و تصریح کرد : این دو عزیز بزرگوار می توانند در بحث جذب اعتبارات و بودجه  گام های اساسی و ماندگاری برداشته و شهرداری را در خدمت بیش از پیش به مردم یاری کنند.

مهندس میر اظهار داشت : بنای ما خدمت بی ادعا به همشهریان و شهر ودیارمان است، و در این مسیر تمامی امورات مربوطه شفاف و برپایه حق و حقیقت و بدور از ریا و تزویر خواهد بود.

وی از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر نیز قدردانی  نمود و بیان داشت : تعامل و همکاری بسیار خوبی میان شهرداری و شورای اسلامی شهر وجود دارد.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.