شغل 80 درصد مردم سیستان و بلوچستان وابسته به تالاب بین‌المللی هامون است

 

حلیمه عالی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه آب شیرین‌کن زاهدان که با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولان و مدیران استانی و کشوری‌ انجام شد، به تشرح خواسته‌های مردم سیستان از مسئولان شرکت آب و فاضلاب کشور پرداخت و افزود: پیگیری رفع مشکل تالاب هامون بسیار مهم است زیرا باعث تغییر اکوسیستم منطقه و حتی اقتصاد مردم منطقه می‌شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستان‌ به دلیل فقر و بیکاری در حال خالی شدن از سکنه است، تاکید کرد: مسئولان باید به سیستان توجه ویژه کنند ‌وگرنه سیستان خالی از سکنه می‌شود.

وی با بیان اینکه شغل 80 درصد مردم سیستان و بلوچستان وابسته به تالاب بین‌المللی و زیبای هامون است، ‌تصریح کرد: ‌‌دولتمردان برای پیگیری حقابه سیستان و تالاب هامون اقدام ‌کنند.

عالی تاکید کرد: ‌آبرسانی با لوله به مزارع کشاورزی‌ سیستان تنها راه نجات این استان است بنابراین چه زمانی قرار است این پروژه به سرانجام برسد و اجرایی شود.

‌نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ‌با بیان اینکه از دولت درخواست می‌کنم خارج از اصل 44 قانون اساسی، با توجه به مشکلات این استان و با توجه به اینکه مردم سیستان و بلوچستان ‌خودشان سرمایه گذاری کردند، نسبت به ایجاد اشتغال در منطقه اقدام کنید، تاکید کرد: اجرای طرح لوله کشی آب به مناطق روستایی و کشاورزی سیستان و تعویض شبکه آب شرب زابل بعد از زاهدان ‌از مهمترین ‌خواسته‌های مردم سیستان از مسئولان است.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.