صنعت گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان فعال شود

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صنعت گیاهان دارویی در استان سیستان و بلوچستان فعال شود.

نادرمیرشکار اظهار داشت: بهره‌‌برداری از گیاهان متنوع دارویی و زینتی استان بستری نو در جهت اشتغال و کارآفرینی در منطقه است که در صورت ورود بخش خصوصی شاهد تحولی عظیم در توسعه اقتصادی در استان خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه در استان 392 گونه با ارزش گیاهی و دارویی وجود دارد گفت: ارائه آموزش‌های لازم در خصوص فرصتهای نوین اشتغالزایی و کارآفرینی، معرفی فرآورده‌ها و مکمل‌های طبیعی و  معرفی انواع افزودنی‌های مجاز همه ساله در قالب جشنواره جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی در ایران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان فعال شود، تصریح کرد: شهروندان و فعالان این حوزه نیز می‌توانند در جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی در ایران که در تاریخ 15 الی 18 شهریور ماه سال جاری در تهران مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌گردد، شرکت کنند.

میرشکار با بیان اینکه افراد علاقمند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس reg.chtm.isti.ir مراجعه نمایند خاطرنشان کرد: از جمله اهداف این کارگاه‏ها در جشنواره چگونگی سرمایه‌گذاری، راهنمایی شرکت‌های دانش‌بنیان، نحوه فعالیت آنها و آشنایی با فرآیند مجوزدهی است.

وی با بیان ارتقای سطح عمومی در زمینه شناسایی، اهلی کردن، کشت، تولید و استخراج مواد موثره در بحث گیاهان دارویی تصریح کرد: فرآوری‌های پس از تولید و بسته‌بندی گیاهان دارویی، فرهنگ‌سازی وبه کارگیری آموزه‌های طب سنتی در فرآیند تولید وتوزیع و مصرف فرآورده‌های سالم، طبیعی و ارگانیک از دیگر محورهای این جشنواره است.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.