ضعف و قوت سینما هامون تنها سینمای سیستان

phpThumb

دسترسی شهرهای کوچک و روستاها به امکانات فرهنگی لازمه عدالت فرهنگی است، با این حال هنوز بسیاری از شهرهای ما نیازمند سالن‌های سینما هستند و برای رسیدن به نقطه مطلوب ،موانع اقتصادی و زیرساختی پیش روست.
طی سال های گذشته ساخت پردیس های سینمایی توسط نهادهای مختلف توانسته در جذب مخاطب و در نهایت فروش گیشه موفق عمل کند. این پردیس ها اغلب با حمایت شهرداری ها و یا کمک بخش خصوصی در شهرها ساخته می شود که در نهایت تجهیز این پردیس ها توسط موسسه «سینماشهر» انجام می شود. اما با این حال بسیاری از شهرها و استان های کشور از داشتن یک سالن سینمای مناسب محروم هستند به همین دلیل در آمار فروش فیلم ها در کشور جایگاه خوبی ندارند.

این در حالی است که سینما به عنوان یک فعالیت جمعی می تواند تاثیر بسزایی در رشد فرهنگ اجتماعی داشته باشد به همین دلیل توسعه سالن‌های سینما علاوه بر رشد اقتصادی، رشد اجتماعی هم به دنبال دارد.

ساخت سالن های سینما در شهرستان ها به دو بخش تقسیم می شود و می توان گفت در حال حاضر در کشور یک سری سالن با حمایت دولت و با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته می شود و ادامه فعالیت این سالن ها توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و بخش دیگر شامل سالن های سینمایی مناطق محروم تر است که جزو ساز و کار اقتصادی به شمار نمی رود، در این شرایط است که دولت مستقیما وارد عمل شده و حمایت از فعالیت های فرهنگی از جمله سینما را در این مناطق برعهده می گیرد.
سینما هامون زابل یک مکان فرهنگی جهت دیدن فیلم است تا یک سالن مجهز سینما ، اما مردم مظلوم سیستان از همین سالن هم راضی هستند چرا که سالها بود سیستان مکانی برای دیدن فیلم نداشت.

بعد از تعطیل شدن سینما فرهنگ زابل ، سالها بدون سینما بود اما با کار خوب اداره فرهنگ و ارشاد زابل این سالن به عنوان سینما زابل افتتاح شد و خوشبختانه استقبال مردم و جوانان هم خوب بوده و انشالله بهتر هم خواهد شد .

فقط این سینما چندین نکته خوب و بد دارد که بعضی از شهروندان ارسال کرده اند
اول اینکه سالن نمایش فیلم دارای صندلی های مناسب و خوب برای دیدن فیلم میباشد
دوم تهویه سالن نمایش هم بابت نصب چندین اسپیلت خوب بوده و از وضعیت مناسبی برخوردار است
سوم اینکه خانم به کار گرفته شده از روابط عمومی خوبی برخوردار است و برخورد مناسبی با ارباب رجوع دارد
اما چند نقص خیلی کوچک ولی مهم این سینما دارد که انشاله توسط مسئول آن رفع خواهد شد
اول اینکه سالن انتظار از صندلی های مناسبی برخوردار نیست
دوم اینکه در سالن انتظار سطل آشغال پلاستیکی خیلی معمولی قرار داده شده که متاسفانه خیلی مناسب نیست.
سوم اینکه سرمایشی سالن انتظار اصلا خوب نیست.
چهارم هم اینکه بوفه سینما به شدت اوضاع نامناسبی دارد . بوفه گوشه سالن سینما انتخاب شده است ، آن هم بدون قفسه بندی.قفسه بندی شیک برای بوفه هزینه چندانی ندارد اما از نظر زیبایی تاثیر شگفتی دارد .
درون بوفه از یک یخچال قدیمی استفاده میگردد که اصلا خنک نمیکتد و ابمیوه و آب معدنی خنک به مشتری داده نمی شود
همچنین محصولاتی که در بوفه به فروش میرسد چندتا پفک و چیپس ارزان به همراه یک ابمیوه پاکتی بی کیفیت که اصلا مناسب تنها سینمای زابل نمی باشد ، عرضه می گردد.
امیدواریم مسئول سینما هامون انتقادات شهروندان را جدی گرفته و جهت رفع نواقص کوشش نماید.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.