ظرفیت پرورش ماهی در قفس کشور به ۳۵۰۰۰ تن می‌رسد/پرورش ماهی در قفس از مهمترین عوامل اشتغال در سیستان و بلوچستان

139304141354499123142824دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس در چابهار اشتغال مردم منطقه را متحول می‌کند.

اکبر ترکان صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس در دومین روز از اجلاس آیورا در اظهار داشت: ایجاد اشتغال در بحث شیلات یکی از اهداف دولت در برنامه توسعه ششم است و افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس با ایجاد اشتغال سبب رونق اقتصادی در منطقه می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: توجه به سرمایه‌های ملی و طبیعی آینده روشنی پیش روی  اقتصاد و روابط تجاری در چابهار گذاشته است که زمینه را برای توسعه بیش از پیش منطقه فراهم کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت صنعت شیلات در توسعه کشورها افزود: بومی‌سازی صنعت شیلات واستفاده از فنآوری‌های نوین و برنامه‌ریزی‌های اصولی درآمدهای خوبی را در اقتصاد ملی ایجاد می‌کندو با برنامه ریزی های جهاد کشاورزی ظرفیت پرورش ماهی در قفس کل کشور به 35 هزار تن تا پایان امسال می‌رسد.

ترکان با بیان این مطلب که وجود ذخایر آبزی پروری در چابهار و تنوع آن از جمله پتانسیلهای شیلات چابهار است تصریح کرد: برنامه‌ریزی،آموزش و ترویج روش‌های نوین تکثیر و پرورش به منظور افزایش میزان تولید در توسعه صنعت شیلات در چابهار موثر است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: وجود بنادر و ظرفیتهای صادرات نقش مهمی در اقتصاد منطقه و ایجاد اشتغال دارد و هم اکنون همه شرایط برای استفاده شهروندان از این ظرفیت مهم منطقه فراهم است و برگزاری این اجلاس در چابهار برای شناسایی ظرفیت های چابهار مهم است و دولت عزم راسخ دارد تا استعدادهای این منطقه بارور شود.

وی توسعه سواحل مکران و اشتغال در منطقه را از جمله اهداف دولت عنوان کرد، و افزود: چابهار بهشت گمشده و قطب ترانزیت کالا در سیستان و بلوچستان است و این مهم نوید بخش آینده‌ای روشن در منطقه است و امن ترین و ارزان ترین مسیر برای اتصال کشورهای آسیای میانه و قفقاز با دریای آزاد است.

ترکان  به اشاره به برگزاری اجلاس آیورا در منطقه گفت: در این اجلاس پتانسیل‌ها و ظرفیتها به شرکت کنندگان که شامل نمایندگان بلندپایه کشورهای عضواجلاس آیورا و شرکتهای تجاری داخلی و خارجی هستند معرفی می‌شود و بسیاری از آنها آمادگی خویش را برای سزمایه گذاری در منطقه اعلام کردند.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.