مسافران پرواز تهران- زابل به دلیل وضعیت جوی هوا در زاهدان پیاده شدند

n00037995-b
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: پرواز تهران – زابل به دلیل وضعیت جوی منطقه ناشی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، مسافران خود را در فرودگاه بین المللی زاهدان پیاده کرد.
حمیدرضا پارسا اظهار داشت: پرواز تهران- زابل- ایرانشهر شرکت هواپیمایی ماهان قرار بود ساعت هفت و 45 دقیقه صبح امروز مسافران خود را در فرودگاه زابل پیاده و از آنجا به سمت ایرانشهر دوباره پرواز کند.
وی ادامه داد: به دلیل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک که سبب کاهش دید کافی برای خلبان شده بود وی را مجبور کرد حدود ساعت هشت صبح امروز 35 مسافر خود را در فرودگاه بین المللی زاهدان پیاده کند.
وی تصریح کرد: بعد از پیاده شدن مسافران زابل این هواپیما ساعت 9 و 45 دقیقه صبح به سمت ایرانشهر حرکت کرد.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک که از روز چهارشنبه هفته گذشته در منطقه سیستان آغاز شده تا روز دوشنبه این هفته ادامه دارد.
مرتضی فرجی ادامه داد: امروز حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به 79 کیلومتر برساعت رسید که ضمن کاهش دید میزان ذرات معلق در هوای منطقه را به 529 میکروگرم بر متر مکعب رساند.
استان سیستان و بلوچستان به علت بروز خشکسالی 18 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه سیستان که در چند سال اخیر به 180 روز افزایش یافته و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار بالایی روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود.
سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
هر هفته 10 پرواز از فرودگاه زابل به مقصد تهران و مشهد مقدس انجام می شود

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.