مصاحبه با آقای عباس آرامی ، در بحث اعزام به مسابقات آسیایی که اینروزها آقایان مصاحبه می کنند و ادعا کردند اما واقعیت این است که در این مسابقات هیچ کمکی به امید از طرف تربیت بدنی زابل نشده است

IMG-20160627-WA0000
جناب آقای آرامی لطفا برای آشنایی خوانندگان خبرسیستان ،بیوگرافی مختصری از خود بفرمایید ؟
» بنام خدا. بنده عباس آرامی مربی کشتی باشگاه شهید لکزایی شهرستان زابل میباشم
جناب آرامی چندسال است که در حوزه کشتی فعالیت میکنید ؟
» بنده از سال ۷۹ وارد کشتی شده ام که تاکنون چندین دوره قهرمان مسابقات استانی و مقام سوم در مسابقات ارتش های ایران و همچنین در مسابقات آلیش کشور نیز مقام سوم مسابقات را گرفته ام .
از سال ۸۹ هم وارد عرصه مربیگری شدم و تجربیاتم را در اختیار جوانان با استعداد این منطقه قرار می دهم.
چند دوره مربیگری تیم ملی را برعهده داشتید ؟
» در سال ۹۲ مربی نونهالان ایران و سال ۹۳ در مسابقات یادگار امام مربی نوجوانان و همچنین در سال ۹۴ به عنوان مربی تیم ملی کشتی در مسابقاتی که در  ترکیه برگزار می شد انتخاب شدم که با مقام سومی به میهن عزیز برگشتیم و همچنین در جام یادگار امام نیز مربی تیم ملی A کشور بودم .
آقای آرامی تاکنون کدام کشتی گیران شاگرد شما بوده اند ؟
» خوب در این سالها نفرات زیادی در باشگاه در خدمت شان بوده ام که بعضی از آنها پیگیر نشدند و بعضی دیگر مانند علی اله دو ، حسینعلی رخشانی ، ملاشاهی ،امیرحسین پودینه و امید آرامی به صورت حرفه ای ادامه دادند و خوشبختانه تاکنون به موفقیت های زیادی هم دست پیدا کردند.
جناب آقای آرامی کمی در مورد امید آرامی بفرمایید ؟
»استعدادی که امید در کشتی دارد، خداروشکر خیلی به کمکش آمده است . امید از سال ۸۸ کشتی را شروع و در سال ۹۲ مسابقات ضمن قهرمانی کشور و اخذ مقام اول مسابقات ، به عنوان کشتی گیرنمونه آن دوره هم شناخته شد .در سال ۹۳ نیز درمسابقات قهرمانی کشور که در تهران برگزار می شد توانست نایب قهرمان ایران شده و همچنین مقام سوم مسابقات جام یادگار امام را نیز در کارنامه دارد و امید در سال ۹۴ در ترکیه در وزن ۴۲ کیلوگرم توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد.
جناب آقای آرامی به نظر شما سطح امکانات استان چگونه است ؟
»خوب متاسفانه امکانات ما قابل قیاس با سایر استان ها مانند خوزستان،مازندران و تهران نیست . متاسفانه فرزندان ما با کمترین امکانات و در شرایط بد استان بهترین نتایج را کسب کرده اند . بچه های ما پتانسیل و استعداد بالایی دارند اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات در خیلی موارد اصلا کشف نمی شوند .
تاکنون تربیت بدنی زابل چقدر از شما حمایت کرده و چه امکاناتی در اختیارتان قرار داده اند ؟
» چهره این مربی برافروخته می شود اما سعی میکند با آرامش همچنان به سوالات ما پاسخ دهد و می فرماید در دوسه ماه گذشته کمک های ناچیزی به امید شده اما قبل از آن نه .  در بحث اعزام به مسابقات آسیایی که اینروزها آقایان مصاحبه می کنند و ادعا کردند اما واقعیت این است که در این مسابقات هیچ کمکی به امید از طرف تربیت بدنی زابل نشده است . در شهرهای دیگر ،کشتی گیران وقتی به موفقیتی میرسند به هر نحوی شده ، سازمان ورزش و جوانان آن شهر، هدایایی را برای آنها در نظر می گیرند ، اما امید آرامی با آنکه عناوین مختلفی را برای ایران و سیستان به دست آورده است ، هیچ گونه پاداشی به ایشان پرداخت نشده است .
نه تنها از امید که بلکه از مربیان سازنده سیستان نیز هیچ گونه حمایتی نشده است حتی با اهداء یک تقدیرنامه
بنده در این اواخر ،دوره های زیادی به عنوان مربی به افتخاراتی دست پیدا کردم اما دریغ از یک قدردانی …
تربیت بدنی استان چطور ، آیا از طرف آنها حمایت شده اید ؟
»خوب ما اعزام های زیادی داشتیم که جا دارد از آقای شاهسوندپور و مدیرکل آقای ثوری تشکر کنم چرا که امید آرامی جهت اردوهای تیم ملی در هر ماه شاید مجبور بود دو یا سه بار به تهران برود که همین هزینه ها را تقبل کردند .
وقتی امید ارامی به عنوان ورزشکار برتر در سال ۹۴ انتخاب شد چه جایزه ای از طرف تربیت بدنی استان و شهرستان دریافت کرد ؟
یک تندیس و یک لوح تقدیر  و کلی قول های رنگارنگ فراموش شده !!!
چه قولهایی به شما داده شد که عملی نگردید ؟
خوب ما در هر مسابقه ای که شرکت میکردیم و مقامی می اوردیم افراد زیادی دراستقبال حاضر میشدند که عکس یادگاری می گرفتند و قول هایی میدادند که بعد اگر سراغ میگرفتیم طوری واکنش نشان میدادند انگار از هیچی خبر ندارند .گلایه ای هم از نماینده قبلی جناب دکتر سیدباقرحسینی دارم که ایشان هم قول داده بودند مبلغی ناچیز یک میلیونی در اختیار امید عزیز قرار دهند که دوره نمایندگی ایشان تمام شد و خبری هم از عمل به قولشان نشد .
جناب آقای آرامی به نظر شما سطح امکانات استان چگونه است ؟
»خوب متاسفانه امکانات ما قابل قیاس با سایر استان ها مانند خوزستان،مازندران و تهران نیست . متاسفانه فرزندان ما با کمترین امکانات و در شرایط بد استان بهترین نتایج را کسب کرده اند . بچه های ما پتانسیل و استعداد بالایی دارند اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات در خیلی موارد اصلا کشف نمی شوند .
حرف از امکانات شد شما وضعیت امکانات سخت افزای زابل را چگونه میبینید ؟
» خوب امکانات زابل را اگر در سطح کشوری بخواهیم مقایسه کنیم مانند کاه و کوه است اما در سطح استان میتوان گفت که نسبتا مناسب حداقل در زمینه تشک ها . قابل ذکر است که باشگاه شهید لکزایی به صورت خصوصی می باشد. اما به عنوان یک ورزشکاری که درفعالیت کشتی هستم باید بگویم که گفتنی ها زیاد است!!!
 چه عواملی را برای بهتر شدن و پیشرفت کشتی زابل لازم می دانید ؟
برگزاری مسابقات متعدد در سطح شهر.استان و خارج از استان. برگزاری اردوها ی زیاد و رسیدگی ویژه مسئولین برای مهیا نمودن سخت افزارهای لازم که امیدوارم با وجود نمایندگان این دوره این مهم محقق شود .
تاکنون پیشنهادی هم از خارج از استان برای فعالیت داشتید ؟
بله از سمنان پیشنهاد داشتم که اگر قبول میکردم از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار میگرفتم اما به خاطر سیستان و عشق به این خاک ماندم تا استعدادهای استان را برای ورود به کشتی پرورش دهم
در پایان اگر مطلبی دارید بیان بفرمایید ؟
بنده اول از همه از مردم سیستان و ایران که همیشه حامی ورزشکاران شان هستند تشکر میکنم و از کسانی که این مدت حمایت کردند از جمله جناب اقای ثوری و مرداخلاق کشتی استان اقای شاهسونپور، هیئت کشتی زابل ، مهدی سرگلزایی شورای شهرزابل ،داود سنچولی مدیریت سالن شهید لکزائی، اقای میرشاهی رییس اموزش پرورش شهرستان نیمروز و مربیانی که بدون چشمداشت در کنارما بودند و درخارج از کشور هم آقای هومن توکلیان از امید حمایت های خوبی انجام داده ،از جمله تهیه لباس مناسب و ارسال کمک مالی که جا دارد تشکر ویژه ای از ایشان داشته باشم.
یک تشکر ویژه هم از اقای دکتر کیخا نماینده عزیز سیستان که واقعا در راه رسیدن به تیم ملی برای امید ارامی ،سنگ تمام گذاشتند و در راه انتخابی تیم ملی ،همه نوع امکانات را در تهران در اختیار این فرزند خود گذاشت و چندبار هم به دیدن امید رفتند که باعث بالارفتن روحیه این فرزند سیستان گردید.
همچنین در پایان از پایگاه خبری ، خبرسیستان که در این مدت حواس های به عمد پرت شده مسئولین، را به امید برگرداند تا در ایام مسابقات جهانی ، امید با روحیه بالا به مسابقات اعزام شود.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.