نبود سردخانه هندوانه را با بهای ناچیز نصیب دلال می کند

201606103478929071_Orig

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه گرانی نرخ هندوانه به جیب کشاورز نمی رود،گفت: نبود سردخانه هندوانه را با بهای ناچیز نصیب دلال می کند.

عبدالغفور ایران نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات هندوانه،گفت:صادرات هندوانه  از چابهار به مقصد آذربایجان و آسیای میانه در جریان بوده است؛اما با توجه به حجم تولید هندوانه دراین مناطق ما می توانیم این محصول مهم را به کشورهای همچون عمان،امارات و عربستان صادر کنیم.

 نماینده مردم چابهار، نیکشهر،کنارک و قصرقند در مجلس مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه صادرات هندوانه  نیازمند صنایع تبدیلی مدرن است،گفت:متاسفانه نبود حمل و نقل  بهینه  در طی سال های گذشته موجب شد حجم  بسیاری  از هنداونه کشاورزان از بین برود که در این راستا کشاورزان متحمل خسارات های  بسیاری شدند

 وی بیان اینکه گرانی حمل ونقل هندوانه مرغوب چابهار را تخریب کرد،یادآورشد:ماندگاری هندوانه زمان  کوتاهی  دارد و به همین  علت  این محصول باید در سردخانه نگهداری شود؛بنابراین عدم وجود تجهیزات نگهداری موجب می شود؛این محصولات برای نماندن روی دست کشاورز با بهای ناچیز بفروش برسد.

  ایران نژاد با بیان اینکه بحران آب  در چابهار مشهود است،یادآورشد: تنها 23 درصد آب شرب در این مناطق  تامین است و از  همین رو 77 در صد آب شرب  در منطقه  با مشکل  روبرو هستیم.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی  مجلس با بیان اینکه  خودکفایی تولید موز با توجه به ظرفیت تولید در چابهار  شدنی است، گفت:با یک برنامه  ریزی مدون به سادگی می توانیم  تولید موز  را  افزایش دهیم و سپس به  چرخه صادرات  بفرستیم./

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.