وظیفه افراد در شورای شهر چیست؟

 n_8652

ای سیستانی خانه ات در این دیار است                                     ما را به زیور خانه ی غربت چکار است

ما را به نام عشق اینجا آفریدند                                                 با نغمه ی توفان و صحرا پروریدند

اینجا شرابستان مستان است،جان است                                     اینجا سجستان است،مهد عاشقان است

شورای شهرو روستا باید از افراد متخصص و آگاه به ضرورت های امروز تشکیل شود .

روند اشتباه ساخت وساز شهری را متوقف کنیم، ساماندهی شهرها مهمتر از ساخت وساز است .ولی متاسفانه امسال به قول بعضی ازدوستان فقط خاله شادونه مانده که کاندید شود.

مشکلات شهرو روستا چیست؟ آیا به واقع عزیزان نمی دانند مشکل شهر ما چیست؟می گویند پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است از مردم بپرسید ؟در شهر دوری بزنید .پیاده چند خیابان را طی کنید بوی فاضلاب ،جوی های کثیف،آسفالتهای خراب،سرعت گیرهای وحشتناک و………….

شهرداری باید طرح تفضیلی داشته باشد میگویند:شورای شهرها باید مجموعه ای هماهنگ از راهبردها،برنامه ها و طرح جامع شهری باشد و می  خواهم بپرسید از آدمای ساده دل سیستان که در این چند سال شورای شهر سیستان چقدر در شهر عزیز ما تغییر ایجاد کرده است؟

حسینیان دادگاه عمومی تهران  : در طرح جامع و تفضیلی مناطق مختلف شهری، فضای سبز،  پارکها و اماکن عمومی، مناطق مسکونی، تجاری، اداری و آینده شهر از حیث جمعیت و وسعت و سایر پارامترهای مورد نظر طراحی و مورد تصویب قرار گرفته است. لذا باید شورای شهر و شهرداری با تهیه برنامه ها و تصویب مصوبات لازم در جهت اجرای طرحهای مذکور کوشش کرده و به منظور اجرای َآن  بودجه مورد نیاز پیش بینی شده.

آیا واقعا شهر ما از این بودجه بی نیاز است؟

همچنین وی افزود: به عنوان مثال، وقتی شهرداری مصوبه ای دارد وکاربری ها را مشخص کرده که مثلا کجا باید فضای سبز، کجا مسکونی وتجاری و… باشد ، باید به گونه ای عمل کند که موجب نارضایتی و شکایت مردم نشود و در اسرع وقت با خرید اراضی و املاک واقع در طرح و پرداخت  به موقع ارزش املاک مذکور به تملک بپردازد .

در شهر سیستان چند پارک وجود دارد؟

از عزیزان کاندید خواهش کنید عقاید خود را، برنامه های خود را واضح در اختیار مردم قرار دهند .نیازها  و نداشته های شهر را شناسایی کنند به عنوان مثال در مورد خدمات شهری و اب و برق وگاز باید مدیریت متمرکز و کارآمد داشته باشیم.به امید داشتن سیستانی آباد و سرسبز با تلاش همه دلسوزان و وفاق بین همه سیستانیهایی که برای سیستان و ایران اسلامی عزیز، دلشان میسوزد.

نویسنده: یک شهروند…….

شعر:

“استاد عباس باقری”

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.