پزشکان طرح تحول نظام سلامت در زابل تجلیل شدند

به نقل از ایرنا معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل در این مراسم با تبریک روز پزشک و گرامیداشت هفته دولت افزود: پزشکان متخصص با وجودی که می توانند در شهرهای برخوردار کشور خدمت کنند اما خدمت به مردم منطقه سیستان را انتخاب کرده اند تا از ثواب اخروی نیز بهره مند شوند.
هوشنگ ناظری با اشاره به خدمات نظام به ویژه اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در منطقه سیستان گفت: خانواده های آسیب پذیر و نیازمند کشور به ویژه مناطق محروم و دورافتاده بیشترین مزایا را از اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت کشور استفاده کرده اند.
وی ادامه داد: دولت در شرایطی طرح تحول نظام سلامت را مدیریت می کند که به شدت محدویت مالی دارد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان ساخت و راه اندازی بیمارستان های زهک و هیرمند، افزایش تخت های بیمارستان، مراکز درمانی و دیگر خدمات را نشان دهنده نگاه ویژه نظام به استان برشمرد.
وی تاکید کرد: کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار، ایدز، هپاتیت از جمله شاخصه های توسعه یافتگی در مجامع بین المللی است به طوری که پزشکان در ارتقا این شاخصه های نقش مهمی دارند.
وی با گرامیداشت یادوخاطره شهیدان باهنر و رجایی گفت: شهیدان رجایی و باهنر درد دین و مردم داشته و در تمام مراحل کاری خود به اصول زیربنایی دین معتقد بودند که در نهایت از سوی دشمنان نظام اسلامی به شهادت رسیدند.
ناظری تصریح کرد: امنیت و آرامش جامعه امروز ایران اسلامی پس از گذشت 37 سال از انقلاب مرهون خون شهدا و تلاش ایثارگران و تمام آحاد جامعه از جمله دستگاههای نظام است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز گفت: پزشکان منطقه سیستان در بدترین شرایط اقلیمی بدون هیچ چشم داشتی در حال خدمت رسانی به مردم شریف منطقه سیستان هستند.
علی اکبر نصیری افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در اردیبهشت 93 در تمامی روستاهای دارای مراکز بهداشتی پزشک مستقر شده به طوری که این طرح باعث ماندگاری پزشکان در منطقه شده است.
وی اظهار داشت: افزایش چشم گیر پزشکان از 24 به 65 پزشک، حضور پزشکان تمامی رشته های تخصصی در بیمارستان امیرالمومنین(ع)، افتتاح بیمارستان های زهک و هیرمند و حضور پزشک متخصص در این بیمارستان ها از جمله اقدامات طرح تحول سلامت در منطقه سیستان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان این که دکتر ملک زادگان از پزشکان زابل از جمله افراد شرکت کننده در آیین تجلیل روز پزشک در تهران است، گفت: این پزشک تلاشگر شب گذشته در آیین روز پزشک لوح تقدیر خود را از دست رییس جمهوری دریافت کرد.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.