“یالثارات” توقیف شد/ارجاع پرونده به دادگاه/نشریه‌ای که قبلاً لغوامتیاز شده‌بود با مجوز چه‌کسی منتشر می‌شد؟+جزئیات

حسین نوش‌آبادی در سی‌امین نشست خبری خود که صبح امروز – 11 مرداد ماه – در برج آزادی برگزار شد، از توقیف هفته نامه یالثارات خبر داد.

او با اشاره به مطلب نشریه یالثارات درباره برخی مهمانان جشن سینمایی حافظ، گفت: به کار بردن چنین واژه‌های سخیفی در فرهنگ ما جایگاهی ندارد و تخطی محسوب می‌شود؛ بنابراین مطابق تبصره قانون مطبوعات این نشریه متخلف شناخته شده و توقیف شد.

نوش‌آبادی همچنین از ارجاع پرونده نشریه یالثارات به دادگاه خبر داد.

توضیح دبیر هیات نظارت بر مطبوعات درباره پرونده یالثارات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات هم انتشار مطلب اخیر در نشریه یالثارات را مصداق اصرار بر تخلف دانست و از ارسال پرونده تخلف این نشریه به دادسرا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی، سید علاءالدین ظهوریان، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات در واکنش به تیتر و مطلب اخیر هفته‌نامه یالثارات درباره هنرمندان، تاکید کرد: این نشریه در جلسه ١٤ دی ٩٤ با رای اکثریت اعضای هیات نظارت بر مطبوعات و به دلیل تخطی‌های مکرر از حدود مطبوعات مندرج در ماده ٦ قانون مطبوعات، لغو مجوز شد و همان زمان هم از فهرست نشریات دارای مجوز خارج شد. با این وجود، نشریه یالثارات هم اکنون با حکم موقت قوه قضائیه منتشر می‌شود.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات افزود: در جلسه سوم مرداد ماه هیات نظارت برمطبوعات، تخلفات جدیدی از این هفته‌نامه سر زده بود که به دادسرا ارجاع شد. متاسفانه در شماره بعدی نشریه نیز با انتشار تصاویر، تیتر و متنی راجع به برخی هنرمندان کشور مطابق بندهای ٢ و ٨  ماده ٦ قانون مطبوعات، تخلف دیگری رخ داد که علاوه بر واکنش‌های هنرمندان، واکنش مسئولان را نیز در پی داشت که این تخلف هم برای دادسرا ارسال خواهد شد چرا که مصداق اصرار بر تخلف هم است.
ظهوریان ابراز امیدواری کرد قوه قضاییه که در این موارد حساسیت لازم را دارد، واکنش مناسب نشان دهد.

درباره‌ی مدیر

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.