17 هزار تن گندم مازاد بر نیاز ‌در سیلوهای سیستان و بلوچستان ذخیره‎سازی شد

13920426000237_PhotoAمدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش از 17 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری و در سیلوهای سیستان و بلوچستان ذخیره‎سازی شده است.

غلامعلی کیخایی امروز در گفت‏‎وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: از زمان شروع فصل برداشت گندم در اراضی زیر کشت سیستان، تاکنون بیش از 17 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری و در سیلوهای سیستان و بلوچستان ذخیره‎سازی شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این میزان گندم مازاد مصرف خریداری شده از کشاورزان توسط نمایندگی‌های خرید بخش دولتی و خصوصی از قرار کیلوی 8 هزار ریال بوده است که نسبت به خرید سال گذشته 3 هزار تن افزایش دارد.

کیخایی با اشاره به اینکه برداشت محصول گندم همچنان در برخی از مناطق استان همچنان تداوم دارد ظرفیت ذخیره‌‎سازی سیلو‌های گندم در استان را 330 هزار تن اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان همچنین تعداد نانوایی‎های فعال را در مناطق شهری و روستایی استان را یک هزار و 200 نانوایی اعلام کرد که مصرف ماهانه آرد آنها برای نانوایی ماهانه 24 هزار تن است.

وی در همین حال عرضه نان با کیفیت و استفاده نگردن از جوش شیرین، نظارت اکیپ‎های بازرسی بر نحو پخت و نمونه‌برداری از خمیر خبازی‎ها برای آزمایشگاه و برگزاری کلاس‌های آموزشی خمیرگیری، شاطری و پخت نان را از جمله برنامه‎های شرکت غله و خدمات بازرگانی برای بالا بردن کیفیت نان و جلوگیری از دور ریز نان و غلات بیان کرد.

درباره‌ی nevisandeh1

همچنین ببینید

اولتیماتوم فرماندار هامون به روسای ادارات این شهرستان جهت پیگیری جدی مصوبات سفر وزیر کشور به هامون

جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست  مهندس علیرضا کیخا فرماندار هامون و حضور ائمه جمعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.